7 °C

Patronları da dolandırdılar

Bankacılıktan atılma bir dolandırıcı, kimlik bilgilerini edindiği ve aralarında Hacı Boydak, Mustafa Boydak, Nafiz Güral gibi patronların da olduğu kişilerin hesaplarından yüklü miktarda para çekti.

Patronları da dolandırdılar

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Savcılığınca hazırlanan iddianameye göre Ahmet K., işadamlarının kimlik bilgilerini (ad-soyad, anne kızlık soyadı, GSM numarası, adres vb.) işbirlikçi banka personelinden öğrenerek, banka çağrı merkezlerini aradı.

Güvenlik sorularını doğru yanıtlayan Ahmet K., GSM numarasını güncelleyerek hesapları internet bankacılığına açtı. Hesaplar, internet üzerinden havale/EFT yapılarak boşaltıldı.

34 kişiyi 2.5 milyon TL dolandırdıkları iddia edilen çete 13 Ekim’de ‘Magic Voice’ (Sihirli Ses) operasyonuyla çökertildi. Bankacılıktan atılma Ahmet K.’nın elebaşılığını yaptığı 10’u tutuklu 53 şüphelinin 6-379 yıl arasında değişen hapisle cezalandırılması isteniyor.

GÜRAL DA VAR BOYDAK DA

Dolandırılan işadamları arasında Eyüp Kosif, Hacı Boydak, Mustafa Boydak, Nurettin Çarmıklı, Özcan Tahincioğlu, Nafi Güral gibi büyük holdinglerin patronları da var.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.