Polise ikinci operasyon

'Yasadışı dinleme' operasyonunda ikinci dalga sabahın erken saatlerinde başladı. İstanbul merkezli 14 ilde operasyon yapılıyor...

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Emniyette 'paralel yapı' ve 'yasadışı dinleme' iddialarına ilişkin başlatılan operasyon devam ediyor.

'Yasadışı dinleme' operasyonunda 2. dalga sabahın erken saatlerinde başladı. İstanbul merkezli 14 ilde operasyon yapılıyor. Operasyon kapsamında 33 kişinin gözaltı listesinde adı olduğu belirtildi. Soruşturma kapsamında, sabah saatlerinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, İstanbul'un da aralarında yer aldığı 14 ildeki bazı adreslerde arama yaptı. Operasyon yapılan ilerin ise; İstanbul, Van, Hakkari, Mardin,Ankara, Batman, Diyarbakır, Şırnak, Bingöl, Kahramanmaraş, Bitlis, Ağrı, Iğdır ve Şanlıurfa olduğu belirtildi.

33 kişiden 28'i gözaltına alındı

Operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan 33 kişiden 28'i yakalandı. Diğer 5 kişinin yakalanması için operasyonların sürdüğü bildirildi.

Bu arada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı "Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan bu kişilerden 12'sinin komiser, 12'sinin komiser yardımcısı, 2'sinin başpolis, 6'sının polis memuru, 1'inin de emekli polis olduğu belirtildi. 

Gözaltı kararı bulunan polislerden 7'sinin İstanbul'da, 5'inin Diyarbakır'da, 4'ünün Van'da, 3'ünün Ankara'da, 3'ünün Hakkari'de 2'sinin Şırnak'ta, 2'sinin Batman'da diğerlerinin de Mardin, Bingöl, Bitlis, Iğdır, Ağrı, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş'ta bulunduğu kaydedildi.

İstanbul'da gözaltına alınanlar sağlık kontrolü için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde

Alınan bilgiye göre, İstanbul'da çeşitli adreslere sabah erken saatlerde düzenlenen operasyonda, bazı emniyet mensupları gözaltına alındı. Şüpheler evlerinde yapılan aramaların ardından sağlık kontrolü için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi.

"Gecemi gündüzüme kattım, çalıştım. Karşılığı bu oldu" 

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne ait yelekler giyen sivil polislerce hastane getirilerek, sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilerden biri, "Gecemi gündüzüme kattım, çalıştım. Karşılığı bu oldu" dedi. 

Şüphelilerin sağlık kontrolü için hastaneye getirilişleri sürüyor.

 

Bu konularda ilginizi çekebilir