Polise operasyon: 21 gözaltı

İstanbul merkezli 9 ilde yapılan operasyonlarda 21 polis gözaltına alındı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından emniyette ''paralel yapı'' iddialarına ilişkin 22 Temmuz'da başlatılan "casusluk'' soruşturması kapsamında, 21 polis hakkında daha gözaltı kararı alındı.

Savcılığın talimatıyla harekete geçen İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde İstanbul, Zonguldak, Nevşehir, Kırşehir, Afyonkarahisar'ın da arasında bulunduğu 9 ilde operasyonlara başladı.

Hakkında gözaltı kararı bulunan polisler arasında rütbelilerin de bulunduğu öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 22 Temmuz'da başlatılan soruşturma kapsamında bazı emniyet görevlileri şüpheli sıfatıyla gözaltına alınmıştı. Şüphelilerin, ''sözde Selam Tevhid'' örgütü kurulduğu iddiasıyla Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve bakanlarının, diğer ülke yetkilileri ile görüşmelerini kaydettikleri, MİT Müsteşarı'nı kod adıyla örgüt üyesi olarak dinledikleri, yasa dışı dinleme ve casusluk yaptıkları iddia edilmişti.

Kırşehir'de gözaltı

Operasyon kapsamında, başka bir ilde görevliyken hakkındaki soruşturma çerçevesinde açığa alınan bir polis, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Kırşehir'deki ikametinde gözaltına aldı. Polisin, işlemlerin ardından İstanbul'a gönderileceği öğrenildi.

Bu konularda ilginizi çekebilir