11 °C

"100 kişi önerdim"

CHP 34. Olağan Kurultayının, PM üyeleri ve YDK seçimlerinin yapılacağı ikinci gün çalışmaları başladı.

"100 kişi önerdim"

ANKARA - CHP 34. Olağan Kurultayı ikinci gün çalışmalarına başladı. Kurultayın ikinci gününde, yeni tüzük gereği 60 kişilik Parti Meclisi (PM) ile 15 kişilik Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyelikleri için seçim yapılıyor
 

"60 kişilik PM için 100 arkadaşımızı önerdim"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 60 kişilik Parti Meclisi (PM) üyeliği için 100 kişiyi önerdiğini bildirdi. Kılıçdaroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 34. Olağan Kurultay'da belirlenecek PM üyelikleri için 100 kişilik anahtar liste yaptığını, ancak kararın örgütün olduğunu ifade etti.

Kurultay delegelerinin ve örgütün iradesine güvendiğini belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:  "Esas irade kurultayımızdan çıkacak iradedir. O nedenle, PM'ye aday olan bütün arkadaşlarımıza çok teşekkür ederek, ben yine örgüte, il başkanlarımıza, milletvekillerimize, kadın ve gençlik kollarımıza danışarak, onların görüşünü alarak 100 kişilik bir anahtar liste yaptım. Delege arkadaşlarımız bu 100 kişiden kimi PM'ye seçerse, o PM üyesi olacak ve ben o arkadaşlarımla çalışacağım."

Kılıçdaroğlu 100 kişilik anahtar listenin, Kurultay Başkanlık Divanı'nın bastırdığı liste ile aynı renkte olacağını ve başka bir anahtar listesinin olmadığını da belirtti.
 

PM ve YDK üyelikleri için seçimlere geçildi

CHP 34. Olağan Kurultayı'nda, Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyelikleri için seçimlere geçildi. Seçimlere geçilmeden önce Divan Başkanlığı'nın bulunduğu platformda, kargaşa yaşandı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun olduğu söylenen anahtar listeyi almak isteyen basın mensupları ile partililer arasında tartışma çıktı. Divanda bulunan bazı kişiler, listeleri havaya atarak, tepki gösterdi.

"Kemal Kılaçdaroğlu'nun anahtar listesi" ile "Örgütün listesi" başlığıyla iki anahtar liste kurultayda dağıtıldı. Delegeler, daha sonra oy kullanmaya başladı.

98 kişilik tam  liste

[PAGE]


98 kişilik tam  liste


ANKARA - CHP'nin 34. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi (PM) üyelikleri için "Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Anahtar Listesi" başlıklı liste dağıtıldı. Ankara Spor Salonu'nda yapılan kurultayda PM için 434, Yüksek Disiplin Kurulu için ise 128 kişi adaylık başvurusunda bulundu.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun Anahtar Listesi yazılı listede yer alan isimler şöyle:

"Hamdi Fidan, Levent Gök, Gökhan Günaydın, Zeki Gündüz, Hurşit Güneş, Koray Gürbüz, Berrin Gürçay Dilekçi, Emrehan Halıcı, Saniye Nazik Işık, Sena Kaleli, Ertuğrul Kaplan, Sinan Karahan, Ercan Karakaş, Murat Karayalçın, Ayten Kayalıoğlu, Adnan Keskin, Metin Keskin, Ali Kılıç, Haluk Koç, Ali İhsan Köktürk, Ömer Kurtaş, Bülent Kuşoğlu, Sedef Küçük, Osman Faruk Loğoğlu, Nihad Matkap, Rıfat Toruntay Nalbantoğlu, Ekrem Kerem Oktay, Gülseren Onanç, Umut Oran, Kadir Göktay Öğüt, Hasan Ören, Durdu Özbolat.
Faruk Özdemir, Veli Özdemir, İhsan Özkes, Engin Özkoç, Faik Öztrak, Ali Rıza Öztürk, Çiğdem Öztürk, Ali Arif Özzeybek, Şafak Pavey, Gökçe Pişkin, Zuhal Samlı, Perihan Sarı, Hüseyin Saygılı, Meliha Selmanpakoğlu, Çetin Soysal, Mehmet Ali Susam, Mehmet Şeker, Bihlun Tamaylıgil, Sezgin Tanrıkulu, Tahsin Tarhan, Elfin Tataroğlu, Gürsel Tekin, Ahmet Tekiner, Bülent Tezcan, Lamia Yıldız Tokman, Erdoğan Toprak.

Halit Toraman, Nurgül Uçar, Mehmet Necati Yağcı, Hüseyin Yaşar, İbrahim Yener, Emel Yıldırım, Seynur Yıldırım, Hüseyin Yıldız, Candan Yüceer, Alaattin Yüksel, Onursal Adıgüzel, Veli Ağbaba, Umut Akdoğan, Yakup Akkaya, İlay Aksoy, Sema Aksoy, Engin Altay, Soner Anafarta, Erol Aslan, Nadir Ataman, Kutsiye Benan Baykal, Uğur Bayraktutan, Ayşe İnci Beşpınar, Seyfullah Beysülen, Ayşe Gülsün Bilgehan.

Tekin Bingöl, Dursun Bulut, Mehmet Volkan Canalioğlu, Cemal Canpolat, Recep Cengiz, Muhammet Çakmak, Gürbüz Çapan, Aytun Çıray, Meryem Gül Çiftçi, Faruk Demir, Turgut Dibek, Mevlüt Dudu, Mehmet Zeki Durmaz, Aykan Erdemir, İlyas Güven Eroğlu."

Listede Yüksek Disiplin Kurulu üyelikleri için yer alan isimler ise şöyle:
"Atila Emek, Cengiz Gökçel, Yegane Güley, İhsan Kalkavan, Süleyha Sumru Karaer, Soner Karakuş, Sezgin Kaya, Emre Köprülü, İbrahim Mendeşoğlu, Mustafa Moroğlu, Saliha Öğütçü, Murat Haluk Öncel, Şenal Sarıhan, Zuhal Sirkecioğlu Dönmez, Mümin Akgül, Şükriye Akkaya, Ali Rıza Akyüz, Emin Seçkin Arıkan, Tülay Ateş, Turan Aydoğan, Selahattin Balta, Saniye Barut, Mustafa Ülkü Caner, Celal Çelik, Abdurrahman Selçuk Erakkuş, Refik Eryılmaz."

Kılıçdaroğlu yüz kişilik anahtar liste yayınlayacağını duyurmasına rağmen dağıtılan listenin PM adayları bölümünde 98 isim yer alıyor.

Bu arada kurultay salonunda farklı başlıklarla başka listeler de dağıtılıyor.


 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.