9 °C

"Akil Adamlar" geliyor

Başbakan Yardımcısı Atalay, terörü bitirme sürecinin başlama takvimleri üzerinde çalışıldığını belirterek "Akil Adamlar" mekanizması oluşturulması için çalışma yaptıklarını bildirdi.

"Akil Adamlar" geliyor

AFYONKARAHİSAR - Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Afyonkarahisar'da bir otelde düzenlenen "AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Kırıkkale Teşkilat İçi Eğitim Programı"nda, Türkiye'nin geçmişinde, devletin ve devlet adına görev yapan bürokratların yaptığı bazı yanlışlıklar bulunduğunu söyledi.

Terörü bitirme, geri çekilme ve yurt dışına çekilme sürecinin başlama takvimleri üzerinde çalışıldığı bilgisini veren Atalay, Akil Adamlar mekanizması oluşturulması için çalışma yaptıklarını anlattı.

Atalay, şu ifadeleri kullandı:
"Akil Adamlar, Türkiye'de değişik kesimlerde bu konularda kendisine güven duyulan kişiler veya kurumların temsilcilerinden olacak. Her kesimin güvendiği kişiler olacak. Bu terör unsurlarının yurt dışına çıkışını gözetleyen mekanizma olacak. Ondan sonra yürüyecek çalışma var. Suç işlemeyenlerin eve dönüşü gibi safhalarda olacak bunlar. Türkiye'nin her tarafındaki vatandaşlarımız şunu bilsin; milletimizi rahatsız edecek hiçbir kararımız olamaz. Bu süreçlerin içinde hiçbir pazarlığımız yoktur. Şehitlerimizi, şehit ailelerimizi rahatsız edecek hiçbir kararımız ve uygulamamız olmaz, olamaz. Türkiye'yi terörden kurtarmak, huzura kavuşturmak istiyoruz. Türkiye'yi tekrar huzurla bu güzel ülkede herkesin yaşadığı o güzel günlere kavuşturmak istiyoruz. Her yerde büyük bir sevinç var. Vatandaşların gözlerinin içi gülüyor. Herkes kurtulacak."
 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.