7 °C

"TSK'nın aleyhindeki çabalarının hedefi Türkiye"

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Koşanaer, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve TSK Günü mesajı verdi.

"TSK'nın aleyhindeki çabalarının hedefi Türkiye"

ANKARA - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, "Türk Silahlı Kuvvetlerinin aleyhindeki her çabanın hedefinde, bağımsızlığı, bütünlüğü ve bölünmezliği ile Türkiye Cumhuriyeti'nin olduğu unutulmamalıdır" dedi.

Orgeneral Konaşer, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü mesajında şunları kaydetti:

"Bugün kahraman ordumuzun, vatanını işgal eden güçlere karşı Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde giriştiği onurlu mücadeleyi zaferle taçlandırışının 88'inci yıl dönümünü kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz.

Büyük zorluklara ve fedakârlıklara katlanılarak kazanılan bu zafer, Cumhuriyetin yeni ve sağlam esaslarıyla perçinlenerek Türk milletinin çağdaş uygarlık yolundaki ilerleyişinin başlangıcı olmuştur. Cumhuriyetimizin üniter-devlet, ulus-devlet ve laik-devlet yapısıyla Atatürkçü Düşünce Sisteminin rehberliğinde güvence altına alınan bu ilerleyişimiz duraksamadan devam edecektir.

Sarsılmaz bir birlik ve vatana adanmışlık ruhuyla kenetlenmiş Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları, askerlik mesleğinin omuzlarına yüklediği görevin bilinci ve yasal sorumluluklarının gereğiyle hareket ederken daima yanında hissettiği yüce ulusumuzun kendisine olan güveninden güç almıştır. Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu güvene gölge düşürecek hiçbir çabaya bugüne kadar destek vermediğini ve bundan sonra da vermeyeceğini yüce ulusumuz çok iyi bilmektedir. Bu nedenle, Türk Silahlı Kuvvetlerinin aleyhindeki her çabanın hedefinde, bağımsızlığı, bütünlüğü ve bölünmezliği ile Türkiye Cumhuriyeti'nin olduğu unutulmamalıdır.

Bağrından çıktığı yüce ulusuna hizmetten başka gayesi olmayan; varlığını, ulusal birliğimizin ve bölünmez bütünlüğümüzün teminatı olan değerleri yaşatmak uğruna adayan, Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesi olan Türk Silahlı Kuvvetleri karada, denizde ve havada görevini başarı ile icra etmekte aynı zamanda barışı korumak amacıyla milletinin dost ve kardeş ülkelere uzattığı bir yardım eli olarak dünyanın birçok bölgesinde üstlendiği görevleri de aynı başarıyla yerine getirmekte ve Türkiye'den binlerce kilometre uzakta şanlı bayrağımızı gururla dalgalandırmaktadır.

Yurt ve ulus sevgisi ile dolu yüreği, çelikleşmiş bir azim ve iradeye dayanan üstün bir disiplin anlayışı, dosta güven düşmana korku veren gücü ve kalbinde yaşattığı vatan, millet ve bayrak sevgisiyle görevi başında bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının, üstlendiği her görevi başarıyla yerine getireceğine inanıyorum.

Bu vesileyle; büyük bir coşkuyla kutladığımız bu eşsiz zaferin Başkomutanı Ulu Önder Atatürk'ün, kahraman silah arkadaşlarının ve aziz şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Bu zaferin elde edilmesinde olduğu kadar bu zaferin kazanımlarının korunması için verilen mücadelelerde hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi de saygı, şükran ve minnetle anıyorum. Sınırlarımızı bekleyen, zor hava ve arazi şartlarında terörle mücadele eden; Komuta etmekten gurur duyduğum Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Kara, Deniz, Hava, Jandarma ve Sahil Güvenlik personeline görevlerinde üstün başarılar diler, Zafer Bayramını ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü'nü en içten dileklerimle kutlarım."

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.