18 °C

Redhack, Emniyet'in telefon numaralarını paylaştı

Redhack, Emniyet'in telefon numaralarını paylaştı

 

ANKARA - RedHack, Gezi Parkı olaylarını protesto etmek için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevli müdür ve yardımcılarının cep telefon numaralarını yayınladı. 

Kızıl Hackerlar olarak bilinen Redhack, twitter hesapları üzerinden İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevli müdür ve yardımcılarının cep telefon numaralarını yayınladı. 

"Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert ve Turan Akbaş anısına.. Tüm Gezi Parkı direnişçilerine… Ülkenin ve dünyanın dört bir yanında kalpleri özgürlük aşkıyla yananlara selam olsun.." ifadelerinin ardından polislere ait telefon numaralarını yayınlayan Redhack, twitter hesaplarından yaptıkları açıklamada şunları kaydetti: 

"Polis gaz atar, öldürene kadar döver, kol koparır, göz çıkarır, panzerle üstünden geçer. Polis küfür eder, genç kızlara 'sana bu karanlıkta tecavüz ederim' der. Polis durduk yere insanlara saldırır, ego tatmin eder, şeflerinin gözüne girmeye çalışır. Sonra buna karşı iki taş atılır, slogan atılır, tencere tava çarpılır. Atanlar vatan haini olur. Çapulcu olur. Vandalist olur. 

2 insan katledilir. Kimse onu görmez. Evlerin içine gaz atılır, 5 bin gözaltı yapılır binlerce insan darp edilir yaralanır. Ama kimse görmez. Emirler kağıtlara yazılır ama kimse uygulamaz. Çünkü hukuksuzluk bu ülkenin hukuku olmuştur. Medya korkar. Bu dünyaya bir defa geldiklerini ve koyun olmak zorunda olmadıklarını unutur. 'Madem doğruları yazamayacağım, o halde kalem tutmanın alemi yok' denilmez, kaleme daha da sarılınır, daha da yapış yupuş kan damlattırılır birinci sayfalara. Bir 'montaj' bayrak yakma görüntüleri koyulur, bir 'camide içki içtiler' yalanına sarılınır. Provokasyon diz boyudur ama me'leme seslerinden kimse gerçekleri duyamaz. Aksine 'evimizdeyiz çıkar sizi yakarız' derler. Sivas'taki gibi, Çorum'daki gibi, Kahramanmaraş'taki gibi, hak arayan bu insanları yakmakla, linç etmekle tehdit ederler ki, daha şimdiden İzmir'de Adana'da Konya'da Rize'de ve daha birçok yerde linç girişimleri içine girmişlerdir. 

Madem öyle. Oyunu kurallarına göre yani orantısız şiddete karşı, orantısız zeka ile oynayacağız. 
Başbakanın kışkırtmasıyla olaylar daha da büyümesin, provokasyon olmasın, canlar yanmasın, kimse kimseyi yaralamasın diye, kapımıza bavulla bırakılan İstanbul Emniyet müdürleri ve yardımcılarının isim ve cep telefon numaralarını veriyoruz. Arayıp şikayetlerinizi bildirin. Madem 'halk için emniyet' diyorlar o halde halk istediği an onlara ulaşabilsin."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap