23 °C

Saffron Fastfood açıldı

Yimpaş Holding'in yeni şirketi "Saffron" markasıyla hem otel, hem de fast food alanında zincir ağ oluşturacak

Saffron Fastfood açıldı

YOZGAT - Merkezi Yozgat'ta bulunan Yimpaş Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar, şirketin yeni "Saffron" markasıyla hem otel, hem de fast food alanında Türkiye ve diğer ülkelerde zincir ağı oluşturacağını açıkladı.

Uyar, Yozgat'ta Saffron Fastfood'un açılış töreninde yaptığı konuşmada, Yimpaş'ın Yozgat'ta 1980 yılında çalışmalarına başlayıp, 30 yılda Türkiye'yi aşarak, 14 ülkede yatırımlar yaptığını belirtti. Uyar, "Türkiye'nin her yerinde mağaza ile başlayan şirketimiz, onun yanında ihtisaslaşarak, markalaşarak gıda da Aytaç markasıyla hem Türkiye'de, yakın zamanda açtığı Belçika fabrikasıyla Avrupa'da ve Türk Cumhuriyetlerinde sayılı marka oldu" dedi.

Giyimde "Vetto" markasını aldıklarını, hem fabrikasını hem de mağazasını açarak yollarına devam ettiklerinin altını çizen Uyar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Mobilyada Nora markasıyla, otellerde Soffron otel zinciri ve onlara bağlı restoran, fastfood zinciri, 1999 yılında çizdiğimiz bir projeydi. Bu diğer markaların karşısında, Aytaç'ın arkasında olduğu; etiyle, her türlü gıdasıyla arkasında olduğu bir marka olsun istiyorduk ama nasip bu güneymiş. 1980 yılında Yozgat'tan başladığımız gibi, ilk adımı yine Yozgat'tan atıyoruz. Saffron oteller, fast food zincirleri tüm Türkiye'ye yayılarak, ismini duyuracaktır. Saffron oteller, Saffron Fastfood zincirleri Yozgat'a, Türkiye'ye, şirketimize hayırlı olsun."

Saffron Genel Müdürü Levent Cengiz ise, Yimpaş Holding'in 1997 yılından itibaren turizm otelcilik sektöründe hizmet verdiğini vurgulayarak, "Bu yıl bu sektördeki faaliyetlerine Saffron markasıyla devam etmektedir. Saffron markası önümüzdeki günlerde restoranları ve fast foodlarıyla tüm Türkiye'de çeşitli illerde bu zincirin halkalarını açmaya devam edecektir, bu zincirimizin ilk halkası olan Safron Fastfood'un Yozgat'ta açılışını yapıyoruz" diye konuştu.

Daha sonra Yozgat Saffron Fast Food'un açılış kurdelesini Yozgat Valisi Amir Çiçek, Yimpaş Holding Başkanı Dursun Uyar, Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çeliksu ve diğer yöneticilerle birlikte kesip, fast foodu gezdi.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap