15 °C

Sarıgül istifa etti

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün yardımcısı Emir Sarıgül, düzenlediği basın toplantısıyla istifa ettiğini duyurdu

Sarıgül istifa etti

Şişli Belediyesi'nde yaşanan tartışmalar bir süredir gündemden düşmüyordu. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve Belediye Başkan Yardımcısı  Emir Sarıgül arasındaki gerginlikte ipler artık tamamen koptu.

Emir Sarıgül bugün yaptığı basın toplantısıyla istifa ettiğini açıkladı. Sarıgül, yaptığı açıklamada,"Sayın İnönü nasıl bir ruh halindedir ki tartışmaya Mustafa Sarıgül'ü dahil etmektedir" ifadelerini kullandı.

Sarıgül, "Gelinen bu noktada her fırsatta belediyeyi yönetemediğinden şikayet eden Hayri İnönü'ye istediği fırsatı vermek üzere bugün itibarıyla öncelikle Şişli Belediyesi başkan vekilliği ve başkan yardımcılığı görevimden istifa ettiğimi kamuoyu bilgisine sunmak istiyorum"dedi. 

Sarıgül, Şişli Belediyesi eski başkanlık hizmet binasında düzenlediği basın toplantısında, koltuğa değil, halka bağlı bir siyasi gelenekten geldiklerini belirterek, "Gelinen bu noktada her fırsatta belediyeyi yönetemediğinden şikayet eden Hayri İnönü'ye istediği fırsatı vermek üzere bugün itibarıyla öncelikle Şişli Belediyesi başkan vekilliği ve başkan yardımcılığı görevimden istifa ettiğimi kamuoyu bilgisine sunmak istiyorum" ifadelerini kullandı. 

'Tehdit ve küfür bizim tarzımıza uygun değil'

Şişli Belediye Başkanvekilliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinden istifa eden Emir Sarıgül, Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün ailesine yönelik tehdit iddialarına ilişkin, "Ne tehdit ne de küfür... Bunlar bizim asla ve asla tarzımıza uygun davranışlar değildir" dedi. 

Şişli Belediye Meclisi CHP Grubu'nun bazı üyeleriyle eski başkanlık hizmet binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Sarıgül, son günlerde belediyeyle ilgili kamuoyunu meşgul eden önemli gelişmelerin yaşandığını söyledi. 

Kararlarını açıklamak için bir araya geldiklerini ifade eden Sarıgül, "Bu konuda kamuoyunun önüne çıkmaktan dolayı çok üzüntülüyüm ancak gelişmeler bizleri bu açıklamayı yapmak zorunda bırakmıştır" diye konuştu.

Sarıgül, CHP olarak 30 Mart yerel seçimlerinden sonra 29 meclis üyesiyle Hayri İnönü'nün başkanlığında göreve başladıklarını hatırlatarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sayın İnönü, meclis grubumuza danışmadan, grubun görüşünü almadan hatta bilgi dahi vermeden yönetimde ciddi değişikliklere gitmek istemiştir. Birkaç gün önce Genel Başkanımızın huzurunda Hayri Bey ve şahsımın katıldığı bir görüşme gerçekleşmiştir. Bu görüşmede Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Şişlimize birlikte uyum içinde hizmet etmemiz konusunda bizlere gerekli talimatları vermiştir. CHP olarak, bugüne kadar partimizin yıpranmaması, zarar görmemesi için verdiğimiz uğraşlar, ne yazık ki 29 Meclis üyesi arkadaşımla birlikte görüyoruz ki, sonuçsuz kalmıştır."

'Sarıgül bizi ölümle tehdit etti'

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü, "Sarıgül bizi ölümle tehdit etti" iddiasında bulunmuştu. Eski Belediye Başkanı Mustafa Sargül, bu iddialara "Suçlamalar tamamen gerçek dışıdır ve çirkin bir iftiradan ibarettir" diye yanıt vermişti.

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes de uzlaşma için taraflarla görüşme yapmıştı.

Mustafa Sarıgül Twitter'dan yanıt verdi

Oğlunun istifası üzerine Twitter üzerinden açıklama yapan Şişli Belediyesi eski başkanı Mustafa Sarıgül, Hayri İnönü'yü eleştirdi. 

capture-20141219-115642.jpg

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.