Sedef Kabaş gözaltına alındı

Hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla soruşturma açılan gazeteci Sedef Kabaş, gece saatlerinde gözaltına alındı. CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, "Davet edilse gideceği bilinmesine rağmen gece yarısı avukatına bile ulaşamadığı bir saatte gözaltına alınmasının tek bir sebebi var. Korkutmak ve korku toplumu yaratmak." ifadeleriyle Kabaş'ın gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

ANKA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

"Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla hakkında soruşturma açılan gazeteci Sedef Kabaş gözaltına alındı. 

Avukat Uğur Poyraz, sosyal medya hesabından müvekkili Sedef Kabaş’ın İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde olduğunu ve yanına gittiğini bildirdi. 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından, “Sedef Kabaş şu anda Vatan Emniyette gözaltında. İfadesi sabah 10 gibi alınacakmış. Davet edilse gideceği bilinmesine rağmen gece yarısı avukatına bile ulaşamadığı bir saatte gözaltına alınmasının tek bir sebebi var. Korkutmak ve korku toplumu yaratmak.” açıklamasını yaptı.

Adliyeye sevk edildi

Başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan gazeteci Kabaş, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.