13 °C

Şehit Binbaşı Ankara'da toprağa verildi

Tunceli'de teröristler tarafından şehit edilen Jandarma Binbaşı Güzel'in cenazesi, Ankara'da toprağa verildi

Şehit Binbaşı Ankara'da toprağa verildi

Tunceli kırsalında terör örgütlerine karşı yürütülen operasyonda çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat Güzel için Kocatepe Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. 

Cenaze töreninde taziyeleri şehidin annesi Emine, babası Yılmaz, eşi Burcu Güzel ve kız kardeşleri Fatıma ile Zişan Güzel kabul etti. Şehidin annesi, eşi ve 11 yaşındaki kızı Elif Sude'nin gözyaşlarına hakim olamadıkları ve güçlükle ayakta durdukları gözlendi. 

Törene Başbakan Vekili Yalçın Akdoğan, İçişleri Bakanı Selami Altınok, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, mülki ve askeri erkan ile siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından şehit Binbaşı Güzel'in Türk bayrağına sarılı naaşı bir süre  tören mangasının omuzlarında taşındıktan sonra top arabasına konuldu. 

65464565-orta.jpg

Cebeci Askeri Mezarlığı'nda defnedildi

Şehidin eşi Burcu Güzel, yanında kızı Elif Sude ile eşinin fotoğrafına sarılırken, güçlükle top arabasının yanında yürüdü. Şehidin annesi Emine Güzel de tekerlekli sandalye ile top arabasını takip etti. 

Askeri bando takımı eşliğinde bir süre top arabasında taşınan şehidin naaşı daha sonra askeri cenaze aracına alındı.  

Şehit Binbaşı Güzel'in cenazesi Cebeci Askeri Mezarlığı'nda defnedildi. 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.