26 °C

Şehit polis Sivri son yolculuğuna uğurlandı

Gazi Mahallesi'nde düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan polis memuru Muhammet Fatih Sivri için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Yerleşkesi'nde tören düzenlendi.

Şehit polis Sivri son yolculuğuna uğurlandı

Gazi Mahallesi'nde, terör örgütü operasyonunda ölü ele geçirilen Günay Özarslan'ın cenazesi için toplanan ve dağılmayan gruba müdahale sırasında düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan polis memuru Muhammet Fatih Sivri, son yolculuğuna uğurlandı.

Sivri için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Yerleşkesi'nde tören düzenlendi. Sivri'nin cenazesiyle beraber tören alınına gelen baba Mehmet ve anne Zarife Sivri ile nişanlısının ayakta durmakta güçlük çektiği, meslektaşlarının da gözyaşlarını tutamadığı görüldü. 

İstanbul Valisi Vasip Şahin ile İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, Sivri'nin ailesinin yanına giderek başsağlığı diledi. 

Törende konuşan Altınok, Muhammet Fatih Sivri'nin ne ilk ne de son şehit olacağını belirterek, bu milletin, devletin şan ve şerefini, haysiyetini, onurunu ayakta tutabilmek adına tarihten beri şehitler verildiğini söyledi.

Şehit Sivri'nin cenazesi, İstanbul Müftü Yardımcısı Abdurrahman Binbir'in okuduğu duanın ardından, memleketi Kırıkkale'ye götürülmek üzere yola çıktı. 

Törene, 3. Kolordu Komutanı Orgeneral Salih Ulusoy, İstanbul İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Gürcan Sercan, Anadolu Ajansı İstanbul Bölge Müdürü Sabri Çelebioğlu, polis müdürleri ve çok sayıda meslektaşı katıldı. 

'Yerine şehit olmayı isterdim'

Törende konuşma yapan Altınok, "Hiçbir zaman, şanlı bayrağı gönderden indirmeyeceğiz. Vatanımızın, memleketimizin birliğini, dirliğini, bütünlüğünü hiç kimsenin eline bırakmayacağız. Hiçbir silah bizi yıldırmayacak. Çok arzu ederdim, dün akşam Muhammet'in yerine şehit olmayı. Bırakmayacağız, o hissiyatı, o hainlere, şerefsizlere yaşatmayacağız" diye konuştu.

Şehidin kanının yerde kalmayacağını ifade eden Altınok, “Değerli ailem, Fatih'in annesi, babası, kardeşleri, yakınları, kendi evladımı kaybetmiş olmanın üzüntüsünü nasıl yaşıyorsam öyle yaşıyorum. Sizin İstanbul'da 35 bin daha evladınız, kardeşiniz var. Yüreğimizle Fatih'in intikamını alabilme adına ölümüne mücadele edecek 35 bin daha evladınız, kardeşiniz var. Onun kanını yerde hiçbir zaman bırakmayacağız. Ölüm pahasına olsa o kanın hesabını soracağız. Şehidimizin ruhu şad olsun" dedi.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap