16 °C

Şehit polisler uğurlandı

Teröristlerce yola döşenen patlayıcıların infilak ettirilmesiyle şehit olan 5 polis için Hakkari ve Mardin'de tören düzenlendi.

Şehit polisler  uğurlandı

Hakkari'de, terör örgütü PKK mensuplarınca yol kenarına yerleştirilen mayının, zırhlı araçların geçişi sırasında patlatılması sonucu şehit düşen polis memurları Mehmet Tuhal ve Serkan Çölkesen için Van'da tören düzenlendi.

Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Helikopter Filo Komutanlığındaki törene, Vali İbrahim Taşyapan, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel ve Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan ile kurum amirleri katıldı.

Saygı duruşunun ardından şehit polislerin Türk bayrağına sarılı naaşları tören alanına getirilerek, özgeçmişleri okundu.

İl Müftüsü Nimetullah Arvas'ın okuduğu duanın ardından şehitlerin naaşları askeri uçakla memleketlerine uğurlandı.

Hakkari-Van karayolunda, bölücü terör örgütü mensuplarınca yola yerleştirilen mayının, hükümlü A.K'nın cezaevine nakli amacıyla Yüksekova Emniyet Müdürlüğünce görevlendirilen iki zırhlı aracın geçişi esnasında patlatılması sonucu polis memurları Tuhal ve Çölkesen şehit olmuş, 2 polis memuru yaralanmıştı. Hükümlü A.K, yaşamını yitirmişti.

Mardin'de 3 şehit uğurlandı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlerin yola döşediği patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan 3 polis için ise, Mardin İl Emniyet Müdürlüğü'nde tören yapıldı.

Şehitlerden Komiser Yardımcısı Oktay İzgi, Nusaybin Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevliydi. 40 yaşındaki şehit 2 çocuk babasıydı.

Aslen Erzurumlu olan Oktay İzgi'nin cenazesi Kayseri'ye gönderildi. Şehitlerden 23 yaşındaki Çağdaş Arslan 3 yıllık polisti. 1 yıl önce Mardin'e atanan ve 
Zonguldak'taki ailesini en son Ramazan Bayramı'nda ziyaret eden Arslan, annesiyle iki gün önce telefonda görüştü.

Aynı saldırıda şehit olan Sezgin Uludağ ise 29 yaşındaydı. Ispartalı olan Uludağ, 3 yıllık polisti.

Yılbaşından 1 ay önce Nusaybin'e tayin oldu.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap