8 °C

Selden zarar görenler için 17 milyon TL

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, selden zarar gören bölgelerin rehabilitesi için 5 bin kişinin geçici olarak istihdam edileceğini söyledi.

Selden zarar görenler için 17 milyon TL

İSTANBUL - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde selden zarar gören bölgelerin rehabilitesi için 5 bin kişinin geçici olarak istihdam edileceğini söyledi.

Dinçer, Atatürk Havalimanı'nda AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul'da selden zarar görenlerin zararların giderilmesi için her türlü tedbirin alınacağını belirterek, "Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde sel bölgesinde meydana gelen hasarın bir an önce kaldırılması, telafi edilmesi ve rehabilitasyonu için  gerekli çalışmaları başlatıyoruz" dedi.

Program çerçevesinde yaklaşık 5 bin kişinin istihdam edileceğini kaydeden Bakan Dinçer, "Beş bine yakın insanımızla selden zarar gören bölgeleri eski haline kavuşturacak tedbirleri alacağız. Temizlik çalışmalarını yürüteceğiz. O bölgedeki insanlarımıza kısa bir dönem de olsa geçici bir istihdam, iş sağlamış olacağız. Bu iş için yaklaşık 17 milyon lira kaynak ayrıldı. İhtiyaç olursa daha da ayırabiliriz, ama önemli olan bir an önce yaraların sarılabilmesi. Oradaki insanlarımızın dertlerine çare bulunması" diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap