10 °C

Serin ve yağışlı hava geliyor

Serin ve yağışlı hava geliyor

ANKARA - Yaklaşık iki haftadır mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığı yarın yurdun güneybatı kesimlerinden başlayarak, gelecek hafta ortasına kadar Türkiye genelinde 4 ila 8 derece azalacak.

 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, hafta başından bu yana yurdun doğu bölgelerinde etkili olan yağışlı havaya ilave olarak, bu akşam ve yarın batı bölgelerin yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. Yağışlı sistemin Cuma gününden itibaren gelecek hafta ortasına kadar güney ve iç kesimler başta olmak üzere yurdun büyük bölümünde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor. 

Yarın Ege Bölgesi'nde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların Denizli, Uşak, Manisa, İzmir'in kuzey ve iç kesimleri ile Balıkesir ve Çanakkale'nin güney ilçelerinde kuvvetli olması beklenirken, yaklaşık iki haftadır mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığının yarın yurdun güneybatı kesimlerinden başlayarak gelecek hafta ortasına kadar Türkiye genelinde 4 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının mevsim normalleri civarına ve iç bölgelerde yer yer birkaç derece altına düşmesi öngörülüyor. 

Meteoroloji, yarın tahmin edilen kuvvetli yağış ve yeni hafta ortasına kadar sürecek olan sıcaklık düşüşü nedeniyle yaşanabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini bildirdi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap