14 °C

Sıcaklık artacak, yağışlar sürecek

Sıcaklıklar, yarından itibaren batıda, cuma günü de yurt genelinde 2 ila 4 derece artacak.

Sıcaklık artacak, yağışlar sürecek

ANKARA - Hava sıcaklığı yarından itibaren batı bölgelerde, Cuma günü ülke genelinde 2 ila 4 derece artacak.

Meteorolojiden alınan bilgiye göre, yarın Orta ve Doğu Karadeniz, Sinop, Kastamonu, Ardahan ile sabah saatlerinde Yozgat, Sivas ve Kırşehir çevrelerinde aralıklarla sağanak şeklinde yağış geçişleri olacak. Yağışların Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Yetkililer sağanak yağışın oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

İstanbul'da cuma gecesi yağmur var

Cuma günü, yerel ve kısa süreli olmak üzere Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Bolu, Karabük, Kastamonu ve gece saatlerinde İstanbul çevrelerinde, Cumartesi günü Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Bilecik) ile öğle saatlerinden sonra İç Anadolu'nun kuzeybatısı (Eskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale), Batı Karadeniz, Tekirdağ, Kütahya, Afyon, Çorum, Amasya, Sinop, Rize, Artvin, Kars, Ardahan, Erzurum'un kuzeyi ile Hopa çevrelerinde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

Pazar günü Sinop, İnebolu, Artvin, Kars ve Ardahan çevrelerinde kısa süreli sağanak geçişleri öngörülürken, diğer bölgelerin parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı Perşembe günü batı bölgelerde, Cuma günü ülke genelinde 2 ila 4 derece artacak. Hafta sonunda ise önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap