17 °C

Sıcaklıklar yine düşüyor

Hava sıcaklığı Marmara, İç Ege ve Akdeniz'de 1 ila 3 derece azalacak.

Sıcaklıklar yine düşüyor

ANKARA - Hava sıcaklığı Marmara, İç Ege ve Akdeniz'de 1 ila 3 derece azalacak, Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, Marmara'nın güney ve batısı, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Bolu, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

Bazı illerde hava durumu

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu.(23)

ANKARA: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.(25)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu.(28)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.(28)

SAMSUN: Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.(20)

ERZURUM: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı.(21)

DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.(29)

Bölgelerde hava durumu

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Bandırma, öğle saatlerinden sonra Balıkesir, Bursa, Sakarya ve Bilecik ile gece saatlerinde Çanakkale çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Denizli çevreleri ile zamanla İç Ege (Manisa, Kütahya, Uşak, Afyon, Denizli, Muğla) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Orta Karadeniz ile Gümüşhane ve Bayburt çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Malatya ile akşam saatlerinden itibaren Tunceli, Erzincan, Erzurum, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağnak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Gaziantep, Adıyaman, Kilis ve Ş.Urfa çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Diyarbakır, Batman, Mardin ve Siirt çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap