Sıcaklıklarda değişiklik yok

Hava sıcaklığının doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artması beklenirken, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. İstanbul 33, Ankara 35, İzmir 34 ve Diyarbakır 42 derece...

ANKA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Doğu Akdeniz ve Doğu Karadeniz bölgeleri ile zamanla batı kesimlerin parçalı yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde Bursa ve Kocaeli, öğle saatlerinden sonra Bilecik, İzmir’in iç kesimleri, Manisa, Aydın, Muğla’nın iç kesimleri, Uşak, Kütahya, Denizli, Eskişehir, Ankara’nın kuzeybatısı, Bolu ve Karabük, akşam saatlerinden itibaren Rize’nin doğusu ve Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçmesi tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artması beklenirken, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği öngörülüyor. Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ile öğle saatlerinden sonra Mersin kıyıları ve yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Bazı illerde hava durumu

İstanbul: Parçalı bulutlu. (33)

Ankara: Az bulutlu, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu, kuzeybatı kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (35)

İzmir: Az bulutlu, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu, kuzeybatı kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (34)

Adana: Parçalı bulutlu. (35)

Antalya: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri parçalı bulutlu.(33)

Samsun: Parçalı ve az bulutlu (31)

Erzurum: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra yer yer parçalı bulutlu. (32)

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık (42)

Bölgelerde hava durumu

Marmara: Parçalı yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde Bursa ve Kocaeli, öğle saatlerinden sonra Bilecik çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Rüzgarın, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. 

Ege: Az bulutlu, kuzey ve iç kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra İzmir’in iç kesimleri, Manisa, Aydın, Muğla’nın iç kesimleri, Uşak, Kütahya ve Denizli çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. 

Akdeniz: Az bulutlu ve açık, doğusu ile öğle saatlerinden sonra Göller Yöresi'nin parçalı bulutlu geçmesi tahmin ediliyor. Rüzgarın öğle saatlerinden sonra Mersin kıyılarında güneybatı yönünden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. 

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra batı kesimleri parçalı bulutlu, Eskişehir çevreleri ile Ankara’nın kuzeybatısının kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. 

Batı Karadeniz: Az bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri parçalı bulutlu, Bolu ve Karabük çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. 

Orta ve Doğu Karadeniz: Az bulutlu ve açık, doğusunun yer yer parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra Rize’nin doğusu ile Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi tahmin ediliyor. 

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri yer yer parçalı bulutlu geçecek. 

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.