8 °C

Sky Airlines, iç hatlarda uçacak

Sky Airlines, 15 Ocak'ta iç hatlarda tarifeli uçuşlara başlayacak.

Sky Airlines, iç hatlarda uçacak

ANTALYA - Dünya Seyahat Ödülleri Yarışması'nda, "Avrupa'nın en iyi Charter Şirketi" seçilen Sky Airlines, 15 Ocak'ta iç hatlarda tarifeli uçuşlara başlayacak.

İlk etapta 4 uçağını iç uçuşlara ayıran Sky Airlines, kış döneminde Antalya, İstanbul, Ankara,İzmir, Diyarbakır, Van ve Trabzon'da uçacak.

Sky Airlines'in ödüllü hava yolu şirketi olduğunu hatırlatan Sky Airlines'in bağlı olduğu Kayı Group Yönetim Kurulu Başkanı Talha Görgülü, hizmet standardını tarifeli iç hatlara taşımak için 15 milyon dolarlık bir ek yatırım yaptıklarını belirterek, tüm hazırlıklarını tamamladıklarını kaydetti.

Amaçlarının iç hatlarda uçacak yolcuların rötarsız, konforlu ve güvenli bir şekilde gidecekleri yere ulaştırmak olduğunu söyleyen Görgülü şöyle konuştu:

Uçuşlara 10 yeni hat daha eklenecek

Görgülü, İstanbul uçuşlarında Sabiha Gökçen Havalimanı'nın kullanılacağını belirterek, kış döneminde 7 kent arasında yapılacak uçuşlara yaz sezonunda 10 yeni şehir daha ekleneceğini bildirdi.

"İlk yıl 1 milyon yolcu taşımayı hedefliyoruz" diyen Görgülü, şunları kaydetti:

"Sky Airlines yolcularına rötarsız yolculuk sunmak amacıyla 17 uçaklık filosundan 4 uçağı sadece tarifeli iç hat uçuşları için ayırdı. Tümü Boeing 737-400 serisinden olan uçaklarda yolcuların konforlu bir oturma düzenine sahip olmaları için 170 olan koltuk sayısını 162'ye düşürdü. Şirketin iç hat uçuşlarındaki ikram servisleri alkollü içecekler dışında ücretsiz olacak. Sky Airlines'in ikramlarını Avrupa'nın en önemli Catering firmalarından LSG Sky Chef hazırlayacak."

İlk etapta 737-400 tipi 4 adet uçağını iç uçuşlara ayıran Sky Airlines, kış döneminde Antalya, İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Van ve Trabzon'da uçacak.

 

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.