10 °C

Son tekmeyi atan polise rapor

Ali İsmail Korkmaz'ın ölümüne neden olan tekmeyi atan polis memuruna sol ayağında çatlak olduğu gerekçesiyle 7 gün rapor verildiği ileri sürüldü

Son tekmeyi atan polise rapor

İSTANBUL -  Eskişehir'deki Gezi Parkı protestoları sırasında dövülen 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz, olay gerçekleştikten sonra hastaneye gitmiş, muayanede doktor 'bir şeyin yok eve git' demişti. Korkmaz, olaydan bir gece sonra komaya girmiş ve verdiği yaşam mücadelesini kaybetmişti.

Olayın ardından Korkmaz'ı muayene eden doktora tepkiler giderek büyümüştü. Bugün aynı doktorla ilgili çarpıcı bir detay daha ortaya çıktı. Milliyet gazetesinin haberine göre, Korkmaz'ı evine gönderen doktor, Ali İsmail'i tekmeleyen polis memuru Mevlüt Saldoğan'a ayağında çatlak olduğu iddiasıyla 7 gün rapor verdi.

Ancak Saldoğan'ın olay anında çekilmiş x-ray görüntüleri hastane kayıtları arasında bulunamadı.

AK Partili vekille görüşmüş

Polis memuru Mevlüt Saldoğan'la ilgili bir diğer iddia da olaydan sonra AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ile defalarca telefon görüşmesi yaptığı yönünde.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba iddianın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

Devam eden Ali İsmail Korkmaz davasında 3. duruşma pazartesi günü Kayseri'de görülecek. Korkmaz'ı tekmeleyen polis memuru Mevlüt Saldoğan için müebbet hapis cezası isteniyor. 3'ü polis 7 sanık içinse "öldürme suçuna yardım"dan 15 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.