Sosyal medya paylaşımları nedeniyle 6 kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, İzmir'deki depreme ilişkin sosyal medyadan kin ve nefret içerikli paylaşım yapan 6 şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İzmir AFAD Koordinasyon Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bakan Gül, ilgili bakanlıklarla durum değerlendirmesi yaptıklarını ve bütün kurumların, tüm imkanların seferber edildiğini anlattı.

İzmir'in yaralarını sarmaya ve gereken tedbirleri almaya devam edeceklerini vurgulayan Bakan Gül, dualarının enkaz altındaki vatandaşlar için olduğunu belirtti.

Gül, ortak acıların ortak duygudaşlığı gerektirdiğine işaret ederek, şöyle konuştu:

"Bu ortaklığa halel getiren her türlü açıklamalara, tavırlara gerekli müeyyideyi hak eden süreçtir. Dolayısıyla cumhuriyet başsavcılıklarımız bu acılarımızı paylaşmak yerine nefret söylemi içinde olanlara gerekli soruşturmayı yapmaktadır. 10 ilde tahkikat yapılmış, 3 kişi Tekirdağ, Adıyaman ve Gaziantep'te gözaltına alınmıştır. Kimse kardeşliğimizi suistimal edemez. Bunu yapmak isteyenlere adalet izin vermeyecektir."

İçişleri Bakanlığından açıklama

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, İzmir'deki depreme ilişkin sosyal medyadan kin ve nefret içerikli paylaşım yapan 6 şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi.

İnce, Twitter'dan yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"İçindeki kini ve nefreti sosyal medyadan yaymaya devam edenler, yazdıkça yakalanacaksınız. Emniyet Genel Müdürlüğü birimlerimiz tarafından 37 paylaşım tespit edildi, 25 kişi için işlem başlatıldı, 6 kişi gözaltında." 

İzmir'deki deprem sonrası dünyadan destek mesajlarıİzmir'deki deprem sonrası dünyadan destek mesajları

Bakan Selçuk: 5 milyon liralık acil yardım ödeneği çıkardıkBakan Selçuk: 5 milyon liralık acil yardım ödeneği çıkardık

Bakan Kurum: Şu ana kadar 100 vatandaşımızı kurtardıkBakan Kurum: Şu ana kadar 100 vatandaşımızı kurtardık

İzmir'deki depremin merkez üssü Seferihisar havadan görüntülendiİzmir'deki depremin merkez üssü Seferihisar havadan görüntülendi

25 can kaybı, 800'ün üzerinde yaralı25 can kaybı, 800'ün üzerinde yaralı