17 °C

Spor Turkey Fuarı ile başarılı sporcular Antalya’da buluşacak

Antalya Fuar ve Kongre Merkezi tarafından organize edilen ANFAŞ Spor Ekipmanları, Takviye Ürünleri – Aktiviteleri Fuarı, 22 Mart’ta Antalya Expo Center’da kapılarını açacak.

Spor Turkey Fuarı ile başarılı sporcular Antalya’da buluşacak

Begüm Aksoy- Antalya
Fuar öncesi gerçekleştirilen basın toplantısında ANFAŞ Yönetim Kurulu Üyeleri, fuar hakkında bilgi verdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle düzenlenen fuarın festival havasında geçeceğine dikkat çeken ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı şunları söyledi: “7’den 70’e tüm yaş gruplarının katılabileceği Spor Turkey çok geniş bir kitleye hitap ediyor. Dünya çapında tanınan birbirinden başarılı sporcular, sağlıklı beslenme uzmanları Antalya’da bir arada olacak.”
Antalya İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Doç. Dr. Burhanetin Hacıcaferoğlu ise Spor Turkey’nin sağlığa hizmet eden fuarlardan biri olacağına dikkat çekti. Hacıcaferoğlu, “Hareketsiz yaşamın getirmiş olduğu obezite ülkemizde hızla artıyor. Obeziteyle mücadelede en önemli öge spor. Spor Turkey, hem sağlık açısından hem kent turizmine hareketlilik getirmesi açısından önemli bir organizasyon olacak. Umarım önümüzdeki yıllarda bu fuar uluslararası düzeyde ve daha çok büyüyen, sektördeki spor merkezlerini tanıtan ve spor merkezlerinin ihtiyacı olan bir fuar haline gelir” dedi.

800 sporcu katılım sağlayacak
Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu tarafından organize edilen Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası ANFAŞ Spor Turkey ev sahipliğinde fuar ile eş zamanlı olarak gerçekleşecek. Alanında dünyaca ünlü isimler Antalyalı spor tutkunları ile bir arada olacak. 800 sporcunun katılım sağlayacağı fuarı yaklaşık 3 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Fuar, 22 – 26 Mart tarihleri arasında Antalya Expo Center’da gerçekleşecek.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap