3 °C

SunExpress'ten 3 yeni hat

İzmir'den tarifeli olarak Basel ve Bremen'e, charter olarak Helsinki'ye yeni sefer düzenleniyor.

SunExpress'ten 3 yeni hat

İSTANBUL - SunExpress, 27 Mart 2011'de başlayacak yaz tarifesinde İzmir'den tarifeli olarak Basel ve Bremen'e, charter olarak ise Helsinki'ye yeni sefer düzenleyecek.

SunExpress'ten yapılan açıklamaya göre, 27 Mart 2011'de başlayacak yaz tarifesi uçuşlarını satışa sunan SunExpress, yaz tarifesinde İzmir'den Basel ve Bremen'e tarifeli, Helsinki'ye ise charter sefer gerçekleştirecek. SunExpress, yaz tarifesinde iç ve dış hatlarda, haftada toplam 928 tarifeli uçuş gerçekleştirecek.

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, konuya ilişkin açıklamasında, şunları kaydetti:

"Yaz tarifemizde, Antalya, İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir ve Anadolu kentleriyle muhtelif Avrupa şehirleri arasındaki dış hat seferlerimizin sayısını geçtiğimiz yıla oranla yüzde 34 artırarak, haftada 464'e çıkarıyoruz. Yeni hatları ise Avrupa'da turizm alanındaki bilinirliği hızla artan İzmir'den gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Genel olarak baktığımızda, yaz tarifesinde iç hatlarda 464, dış hatlarda 464 olmak üzere haftada toplam 928 tarifeli seferle, kuruluşumuzdan bu yana en yoğun uçuş programını uygulayacağız. Mart sonunda başlatacağımız 3 yeni seferle, İzmir'le direkt bağladığımız Avrupa havalimanlarının sayısı 19'u bulacak. İzmir'in tur operatörlerinin ve bireysel seyahat eden Avrupalı turistlerin gündeminde hızla artan önemini görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Yaklaşık 5 yıldır tanıtımına yatırım yaptığımız ve havayolu ulaşımında liderliğini sürdürdüğümüz İzmir'e dış hatlardan daha fazla turist taşıyabilmeyi hedefliyoruz."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.