10 °C

Suudi konsolosluğunda arama yapılacak

Cemal Kaşıkçı ile ilgili Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda bugün arama yapılacağı bildirildi. Öte yandan Türk ve Suudi yetkililer, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde bir araya geldi. Yaklaşık 2 saat süren toplantı sonra Suudi heyeti, konsolosluk binasına gitti.

Suudi konsolosluğunda arama yapılacak

2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girişinin ardından kendisinden bir daha haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili sis perdesi henüz aralanmış değil.

Dışişleri kaynakları, konsoloslukta öğleden sonra arama yapılmasının beklendiğini bildirdi.

Öte yandan olayla ilgili Türkiye ve Suudi Arabistanlı yetkililerden oluşturulan ortak çalışma grubu, ilk toplantısını yaptı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde basına kapalı gerçekleşen toplantı, yaklaşık 2 saat sürdü.

Yaklaşık 15 kişiden oluşan Suudi heyeti, toplantının sonunda 10 ayrı araçla Emniyet'ten ayrılarak konsolosluk binasına gitti.

Bu arada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz dün bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiş, olayın soruşturulması çerçevesinde ortak çalışma grubu oluşturulmasının önemini vurgulamışlardı.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.