Tahıl sevkiyatında geri sayım

Ukrayna'dan ilk tahıl yüklü geminin sabah yola çıkması bekleniyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Her şey hazır durumda. Ufak tefek pürüzler var. İlk gemi yarın sabah yola çıkabilir" dedi. Milli Savunma Bakanı Akar da Ukraynalı bakanlar ile son hazırlıkları görüştü.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Ukrayna'dan ilk tahıl yüklü geminin sabah yola çıkması bekleniyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, gemilerin Odessa Limanı'ndan çıkması için belirli bir aşamaya gelindiğini belirtti.

Kalın, "Gemiler yüklendi. Her şey hazır durumda. Ufak tefek pürüzler var. İlk gemi sabah yola çıkabilir" açıklamasında bulundu.

Bakan Akar'dan telefon trafiği

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov ve Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov ile telefonda görüştü.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, görüşmelerde, tahıl sevkiyatı hazırlıkları konusunda İstanbul'daki Müşterek Koordinasyon Merkezi'nde yürütülen faaliyetlerle ilgili son durum hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Görüşmede, Bakanlar tarafından, teknik çalışmaların tamamlandığı, idari hazırlık sonrasında sevkiyata en kısa süre içerisinde başlanmasının planlandığı, Müşterek Koordinasyon Merkezi'ndeki personelin uyumlu ve iş birliği içinde çalışmasından duyulan memnuniyet ifade edildi.