Tatilciler dönüş yolunda

Ramazan Bayramı tatilinin son gününde dönüş yolculuğuna geçen vatandaşlar, otoyollar, feribot iskeleleri, havalimanları ve şehirlerarası otobüs terminallerinde yoğunluğa neden oldu.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Ramazan Bayramı tatillerini geçirmek üzere feribotla Gelibolu, Eceabat ve Kilitbahir iskelelerinden Çanakkale yönüne geçen binlerce vatandaşın dönüş yolculuğuna başlaması yoğunluğa neden oldu.

Marmara Bölgesi ve Trakya'dan Ege ve iç bölgelere giden çok sayıda sürücü, feribot sırası için yaklaşık 1 kilometrelik araç kuyruğu oluşturdu.

Kent merkezindeki iskeleye gelen araçlar, Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekiplerince Demircioğlu Caddesi'nde çift yönlü olarak beklemeye alındı.

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ yetkilileri, feribot seferlerinin yaşanan yoğunluk nedeniyle saatsiz olarak çalıştığını belirtti.

Yetkililer, Çanakkale'den Eceabat ile Kilitbahir'e 4 ve Lapseki'den Gelibolu'ya 4 olmak üzere 8 feribotun bayram yoğunluğu sona erene kadar seferlerini saatsiz olarak, doldur boşalt sistemiyle yapmaya devam edeceğini kaydetti.

Anadolu otoyolunda yoğunluk

Bayram tatilinin son gününde, İstanbul yönüne giden tatilciler nedeniyle Anadolu otoyolunun Sakarya kesiminde yoğunluk başladı.

Otoyolun Akyazı-Adapazarı ve Arifiye-Sapanca mevkisi İstanbul istikametinde de araç yoğunluğu yaşanırken, araçları arızalanan bazı sürücüler, emniyet şeridinde arızayı gidermeye çalıştı.

Öte yandan Anadolu otoyolu, D-650 ve D-100 karayollarında konuşlanan Sakarya Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleriyle karayolları görevlileri denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Bolu Dağı'nda akıcı yoğunluk var

Otoyolun Bolu Dağı-Düzce kesimi tünel çıkışı ve viyadükler üzerinde de akıcı bir yoğunluk başladı.

Güzergahta sürekli hareket halinde bulunan trafik ekipleri, sürücüleri takip mesafesini korumaları ve hızdan kaçınmaları konusunda uyarıyor.

Muğla ve ilçelerinden geri dönüş yolculuğu

Muğla ve ilçelerinde,  geri dönüş yolculuğu nedeniyle trafikte yoğunluk yaşanıyor.

Farklı illerden bayram tatili için Muğla ve ilçelerine gelenler, özellikle öğlen saatlerinden itibaren dönüş yolculuğuna başladı.

Muğla'nın farklı ilçelerinden yola çıkan tatilciler, Menteşe ilçesi Bölge Trafik Kavşağında yoğunluk oluşturdu. Araç trafiği zaman zaman durma noktasına geldi. Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik ekipleri, belirli noktalarda trafik akışını yönlendirirken, sürücülere dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Bodrum ilçesinde de tatilciler, yaşadıkları illerde tatil yörelerinden dönenler nedeniyle oluşması muhtemel yoğunluğu dikkate alarak erken yola çıktı.

İlçede, özellikle Turgutreis, Akyarlar, Ortakent, Bitez, Konacık, Gümbet mahallesindeki tesislerde ve ikametlerde konaklayan tatilcilerin, dönüş yolunda tercih ettiği Turgutreis-Torba Kavşağı güzergahındaki bazı noktalarda trafik akışında aksama yaşandı. Araç yoğunluğu özellikle ilçe merkezi ve yakın mevkilerde yaşandı.

Torba kavşağından sonra Bodrum- Milas karayolunda ise trafik akışının normal olduğu gözlendi.

Denizli-Antalya karayolunda araç yoğunluğu oluştu

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, tatilden dönenler için karayollarında oluşturdukları kontrol noktalarında denetimlerini arttırdı.

Ekipler İzmir, Muğla, Antalya ve Afyonkarahisar güzergahlarındaki kavşaklarda oluşabilecek kazalara karşı sürücüleri zaman zaman durdurarak uyardı.

Bayram tatilinin son gününde Denizli-Antalya karayolunun Cankurtaran mevkisi ile Denizli-Afyonkarahisar karayolunun Kaklık mevkisinde artan trafik yoğunluğu sürekli olarak denetleniyor.

Trafik polisleri bazı noktalarda meydana gelen yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazalarına müdahale etti.