8 °C

Tek kişilik boykot bitti

CHP'li Gök'ün de TBMM Genel Kurulu'nda yemin etmesiyle Meclis'teki boykot krizi sona erdi. Gök, yeminin ardından tutuklu vekiller için toplanan 5 bin imzanın yer aldığı dosyayı Mehmet Sağlam’a verdi.

Tek kişilik boykot bitti

ANKARA - CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, TBMM Genel Kurulu’nda yemin etti. Gök, tutuklu milletvekillerinin parlamentoya gelmelerinin önündeki engellerin kaldırılması için toplanan 5 bin imzanın yer aldığı dosyayı Meclis Başkanvekili Mehmet Sağlam’a verdi.

Kürsüye yemin etmek için gelen Gök’e, AK Parti sıralarından, "diz çök, diz çök" sesleri yükseldi. Gök'te, "Eğer söyleyecek bir sözünüz varsa buradan konuşun" diyerek karşılık verdi.

AK Parti sıralarından gelen tepkilerin devam etmesi üzerine Gök, oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Mehmet Sağlam'a, "Sol tarafınıza sahip olun" dedi.

AK Parti sıralarından, "Anca gidersin, hadi, 6 ay oldu" şeklinde yükselen seslere karşılık CHP sıralarından da, "Niye rahat durmuyorsunuz, yemin edecek" yanıtı geldi.

Tartışmaların ardından Gök, yemin etti ve tutuklu milletvekilleri için toplanan 5 bin imzanın yer aldığı dosyayı Mehmet Sağlam’a verdi. Ancak Gök’ün bu hareketine AK Parti sıralarından tepki geldi.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.