8 °C

Telefon dolandırıcılığı operasyonu: 110 gözaltı

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, telefon dolandırıcılığı yapıldığı iddiasıyla çağrı merkezi adı altında faaliyet gösteren bir iş yerine yönelik operasyonda 110 kişi gözaltına alındı.

Telefon dolandırıcılığı operasyonu: 110 gözaltı

İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, telefon dolandırıcılığı yapıldığına yönelik çok sayıda şikayet gelmesi üzerine Bayraklı'daki bir iş yerini takibe aldı.

Arama izninin alınmasının ardından iş yerine operasyon düzenleyen ekipler, aralarında çalışanların da bulunduğu çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Operasyonda 150 bilgisayar ve 50 dizüstü bilgisayara incelenmek üzere el konuldu.

"110 kişi gözaltına alındı"

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, İzmir Ticaret Sicili'ne kayıtlı Dünya Global Ltd.Şti. adı altındaki iki iş yerine yönelik şikayetler üzerine, "suç işlemek için örgüt kurmak, örgüte üye olmak ve nitelikli dolandırıcılık" iddiaları doğrultusunda soruşturma başlatıldığı kaydedildi. 

Bu kapsamda, şüphelilerin telefonla aradıkları kişilere, genel sağlık sigortası kapsamında sağlık sigortası yaptıklarını, ücretsiz check-up kazandıklarını, sağlık danışmanlık hizmeti verdiklerini ya da genel sağlık sigortasının avukatları olduklarını ve borçlarının bulunduğunu söyleyerek çok sayıda kişiyi dolandırdıkları yönünde yeterli şüpheye ulaşılması üzerine, Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından verilen talimatla iş yerinin bulunduğu 4 ayrı adreste arama, el koyma faaliyeti gerçekleştirildiği ve olayla ilgili de 110 kişinin gözaltına alındığı bilgisi aktarıldı.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.