10 °C

Tesco Kipa, extra mağazasını tanıttı

'Extra' formatı Türkiye'de ilk defa Balçova mağazasında uygulanıyor.

Tesco Kipa, extra mağazasını tanıttı

İZMİR - Tesco Kipa'nın İzmir Balçova mağazasında yapılan yeni yatırımla hizmete alınan "Extra" konseptli mağazası tanıtıldı.

Tanıtım toplantısında konuşan Tesco Kipa Üst Düzey Yöneticisi Paul Ritchie, küresel ekonomik krizde Türkiye'deki mağazaların Avrupa'dakilerden daha az etkilendiğini, Türkiye'de kriz koşullarına rağmen 2 yıldır yatırım yapmayı sürdürdüklerini dile getirdi.

İzmir ve Ege Bölgesi'nde yatırımlarına devam edeceklerini ifade eden Ritchie, sektördeki pazar paylarının yüzde 1,5'e ulaştığını, yeni yatırımların tamamlanmasıyla bu payın hızla artmasını beklediklerini söyledi.

Bu yılın ilk yarısında Türkiye'nin değişik bölgelerinde toplam 8 yeni mağaza açtıklarını ifade eden Paul Ritchie, "Bir yandan işimizi geliştirirken, diğer yandan istihdam sağlıyoruz. Bu yılki hedefimiz 2 bin kişiye istihdam sağlamaktı. Şimdiden hedefi aşarak 2 bin 300 kişiyi istihdam ettik" dedi.

Ritchie, Türkiye'de ilk defa Balçova mağazasında uyguladıkları "Extra" formatını daha önce Orta Avrupa'da denendiğini, müşterilerden gelen olumlu tepkiler üzerine yaygınlaştırma kararı aldıklarını söyledi.

35 bin çeşit ürün

Operasyon Direktörü Tony Hoggett ise uyguladıkları yeni konsept hakkında bilgi verdi.

Müşterilerinin mağazada her şeyi bulmalarını amaçladıklarını anlatan Hoggett, 5 bin 500 yeni ürünü sunmak için mağazayı bin metrekare büyüttüklerini, toplamda 35 bin ürün çeşidine ulaştıklarını kaydetti.

Hoggett, mağazada özellikle tekstil, elektronik, oyuncak, bebek ürünleri gibi gıda dışı ürünlerde çeşitliliğin artırıldığını belirterek, "Extra konspetini İzmir'de deniyoruz. Daha sonra diğer illerdeki mağazalara da yayacağız. Bu konsept kapsamında daha uygun fiyatlar sunmayı planlıyoruz. Hiparmarket müşterisinin tekstil alışverişini de mağaza içinde yapabilmesini amaçlıyoruz" dedi.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.