18 °C

TESK Başkanı Palandöken: Dövizimizi başka yatırımlara aktarabileceğiz

Cumhurbaşkanının Karadeniz'de doğal gaz rezervi bulunduğuna ilişkin müjdesini değerlendiren TESK Başkanı Bendevi Palandöken, "Böyle derin nefes aldıran bir müjdenin verilmesi ülke olarak ekonomide önümüzün daha da açılması ve dışa bağımlılığın sona ermesi anlamına geliyor." dedi.

TESK Başkanı Palandöken: Dövizimizi başka yatırımlara aktarabileceğiz

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada Karadeniz'de keşfedilen 320 milyar metreküplük doğal gaz kaynağının ülke geleceği için çok olumlu olduğunu belirtti.

Bunu ülkenin ekonomide önünün daha da açılması ve dışa bağımlılığın sona ermesi anlamına geldiğini vurgulayan Palandöken, "En önemlisi ekonomide istikrarın sağlanmasıyla fiyatlar düşecek ve piyasalara güven gelecek. Dövizimizi enerjiye değil, başka yatırımlara aktarabileceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Palandöken, enerji harcamalarının azalmasıyla üretimi yapılan ürünlerin maliyetlerinin düşeceğine dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Bu da daha az maliyetle üretim ve dış pazarlarda rekabet gücümüzü artıracaktır. Kaptanından mürettebatına, mühendisinden çalışan emekçisine varıncaya kadar her alanda emeği geçen ve alın terini akıtan herkese teşekkür ediyoruz."

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap