2 °C

Teslim olan bir sendikal hareket olabilir mi?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türk-İş Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, 'İktidara teslim olan bir sendikal hareket olabilir mi kaybedecek neyiniz var' dedi

Teslim olan bir sendikal hareket olabilir mi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk-İş Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. 

Kılıçdaroğlu,  "Omuzlarınızdaki yükü, baskıyı korkuyu kaldırın arkadaşlar. Siz emekçisiniz. Emeğin hakkını savunuyorsunuz. Sizin kaybedecek neyiniz var Allah aşkına. İktidara teslim olan bir sendikal hareket olabilir mi? Siz bir kanunu uygulamayın bakalım nasıl gidiyorsunuz Silivri'ye. Kanun benim için var onlar için yok. Bu Ankara'daki beylerin bu egemenliği nereden geliyor? Emin olun kusura bakmayın o cesareti sizler veriyorsunuz" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Büyük Anadolu Oteli'nde yapılan Türk-İş Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Kılıçdaroğlu, "Niye siz buna itiraz etmezseniz? Omuzlarınızdaki yükü, baskıyı korkuyu kaldırın arkadaşlar. Siz emekçisiniz. Emeğin hakkını savunuyorsunuz. Sizin kaybedecek neyiniz var Allah aşkına. İktidara teslim olan bir sendikal hareket olabilir mi? Siz bir kanunu uygulamayın bakalım nasıl gidiyorsunuz Silivri'ye. Onlar Anayasa uygulamıyorlar. Hiçbir şey de olmuyor. Şimdi hukuk bana göre var, onlara göre yok. Kanun benim için var onlar için yok" şeklinde konuştu.

Neden 3 ayda bir toplanmıyor?

Kılıçdaroğlu, "Bu Ankara'daki beylerin bu egemenliği nereden geliyor? Kim bu cesareti veriyor onlara? Emin olun kusura bakmayın o cesareti sizler veriyorsunuz. Gelip güzel güzel konuşuyorlar eyvallah. E çıkıp birimiz bir şey sormalıyız ya. Arkadaş bu ekonomik sosyal konsey 3 ayda bir toplanırdı. Hadi 3'ten vazgeç. 6 ay ya da yılda bir kez toplansın. Yav 7 yıldır toplanmıyor. O zaman bu anayasal kurumu niye anayasaya koydunuz? Kanunu niye çıkardınız?" diye sordu.

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.