THK Başkanı gözaltında

THK Başkanı Osman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 9 kişi, "kurumda bazı usulsüz işlemler yapıldığı" iddiasıyla başlatılan operasyon kapsamında, Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA - Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Osman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 9 kişi, 'kurumda bazı usulsüz işlemler yapıldığı' iddiasıyla başlatılan operasyon kapsamında gözaltına alındı. 

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, savcılığın talimatıyla 'THK'da bazı işlemlerde usulsüzlük yapıldığı' iddialarına ilişkin soruşturma başlattı.  

Soruşturma kapsamında 11 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Polis, THK Başkanı Osman Yıldırım ile bazı yakınları ve kurum çalışanlarının da aralarında bulunduğu 9 kişiyi gözaltına aldı. Olayla ilgili iki kişinin arandığı bildirildi. 

Gözaltına alınanlar ifade işlemleri için Ankara Emniyet Müdürlüğüne getirildi. 

"Türk halkımız merak etmesin"

Gözaltına ilişkin bilgi veren Türk Hava Kurumu basın danışmanı İsmail Çanak, Türk Hava Kurumu’nun üretim aşamasındaki Türk Kuşu’nun planlarının sosyal medyada çıkması ile ilgili olduğunu, diğer gözaltı detayları ile ilgi  bilgi sahibi olmadıklarını belirtti.

Çanak, operasyon kapsamında gözaltına alınan Osman Yıldırım’ın "Halkımız merak etmesin. Uçağımız çok kısa süre sonra uçaktır. Gökyüzündeki yerini alacaktır. Türk halkımız merak etmesin" şeklindeki mesajını basın mensupları ile paylaştı.

Etiketler