9 °C

TMSF 'Kuşadası'nı 31.4 milyon liraya satacak

TMSF, 'Kuşadası Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü 14 Eylül tarihinde ihaleye çıkaracak.

TMSF 'Kuşadası'nı 31.4 milyon liraya satacak

ANKARA - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Kuşadası Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü 31 milyon 400 bin Lira muhammen bedelle satışa çıkardı.

TMSF'nin satışa ilişkin duyurusu, 31 Temmuz 2010 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı.

Duyuruya göre TMSF'nin Toprak Kağıt Sanayi A.Ş. ile Toprak Seniteri ve Turizm İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. amme borçlularından oluşturulan, Kuşadası Ticari ve İktisadi Bütünlüğü, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle cebri icra yoluyla haciz, rehin gibi yasal takyidatlardan ari olarak ihale şartnamesinde belirtilen kayıt ve şartlarla satılacak.

İhalede katılımcılardan 3 milyon 140 bin lira tutarında geçici teminat bedeli alınacak.

İhale, 14 Eylül 2010 tarihinde saat 14.00'te TMSF'de kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle gerçekleştirilecek ve kurulun onayı ile sonuçlandırılacak.

Satış komisyonu, şartnamedeki kurallar çerçevesinde kapalı zarfla teklif veren katılımcılar arasından açık artırma aşamasına katılmaya hak kazananların kısa listesini oluşturacak.

Kapalı zarf aşamasında verilen en yüksek teklif üzerinden ihaleye açık artırma ile devam edilecek.

Kurul en yüksek teklifin muhammen bedelin altında kalması halinde açık artırma aşamasında en yüksek ilk üç teklifi veren mali teklif sahipleri arasında ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesi yönünde karar alabilecek. Teklifler peşin olarak TL cinsinden verilecek.

Kurulun ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesine karar vermesi halinde pazarlık 17 Eylül 2010 günü saat 14.00'te TMSF'de yapılacak.

Söz konusu ihaleye katılmak isteyenler şartnameyi bedeli mukabili TMSF'den satın alabilecekler.

Kuşadası Ticari ve İktisadi Bütünlüğü, borçlulara ait olan ve Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Hacıfeyzullah Mahallesi, Çukurçeşme mevkiinde, 734 ada, 5 parsel numarasında, 28 bin 852,83 metrekare yüzölçümlü taşınmaz ile 951 ada, 112 parsel numaralı 35 bin 067,85 metrekare yüzölçümlü, 7 adet dubleks mesken niteliğindeki taşınmazların bir araya getirilmesinden oluşmakta.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.