9 °C

TMSF, Toprak Lice Yağ ve Yem Fabrikasını satışa çıkaracak

Toprak Lice Yağ ve Yem Fabrikası Ticari ve İktisadi Bütünlüğü, 13 Temmuzda ihaleye çıkaracak.

TMSF, Toprak Lice Yağ ve Yem Fabrikasını satışa çıkaracak

İSTANBUL - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Toprak Lice Yağ ve Yem Fabrikası Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü, 13 Temmuz 2010 tarihinde ihaleye çıkaracak.

TMSF'den yapılan yazılı açıklamada, Toprak Kağıt San. A.Ş. ile Toprak Seramik ve Gıda San. ve Tic. A.Ş. borçlarına karşılık satışa çıkarılacak olan Ticari ve iktisadi bütünlüğün ihalesinin 13 Temmuz Salı günü TMSF Merkez Binası Konferans Salonu'nda gerçekleştirileceği belirtildi.

Açıklamada, 13 milyon 200 bin ABD Doları muhammen bedele sahip olan ticari ve iktisadi bütünlük için, 12 Temmuz 2010 Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar teklif alınacağı dile getirilen açıklamada, Kurulun ihaleye pazarlık usulüyle devam kararı alması durumunda pazarlık ihalesinin 16 Temmuz 2010 Cuma günü aynı adreste gerçekleştirileceği ifade edildi.

Toprak Lice Yağ ve Yem Fabrikası Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nün, borçlulara ait 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun hükümleri uyarınca haczedilen ve faaliyetini sürdürmesi için gerekli olan gayrimenkul, menkuller (makine, teçhizat, demirbaş v.s.), markaları ve internet alan adı ile bu varlıkların feri veya mütemmim cüzü niteliğindeki sözleşmelerden oluştuğu belirtilen açıklamada, satışa konu fabrikanın Diyarbakır'ın Lice ilçesi Halis Toprak Bulvarı'nda bulunduğu bildirildi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.