11 °C

TOKİ'den Romanlara 60 bin konut

AK Parti Bursa Milletvekili Ali Koyuncu Romanların öncelikli olan konut sorununu çözmek için harekete geçtiğini söyledi.

TOKİ'den Romanlara 60 bin konut
EDİRNE - AK Parti Bursa Milletvekili Ali Koyuncu, TOKİ'nin Romanlar için Türkiye genelinde 60 bin konut yapacağını belirtti.
Trakya Roman Dernekleri Federasyonu'nun Keşan Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'nde düzenlediği iftar yemeğine katılan Koyuncu, iftardan önce yaptığı konuşmada, hükümetin Romanlarla ilgili başlattığı çalışmalar çerçevesinde,  Romanların öncelikli olan konut sorununu çözmek için harekete geçtiğini söyledi.
Ayrımcılığın kimseye yarar getirmeyeceğini vurgulayan Koyuncu, şunları kaydetti:
"Hükümetimiz Romanlarla ilgili bir çalışma başlattı ve sorunlarını masaya yatırdı. Öncelikli olarak konut sorunu ortaya çıktı. Türkiye'de TOKİ tarafından Roman vatandaşları için 60 bin konut yapılması planlanıyor. Bu ülkede gülleri açtıralım, bu güllerden herkes toplasın, bir kardeşlik iklimi olsun. Türkiye'nin her tarafında Roman vatandaşlarımızın iftarlarına katılıyoruz. Bu ülkede ayrımcılığın ortadan kaldırılması noktasında bu açılımların bir faydası oldu."
AK Parti Milletvekili Necdet Budak da iftara katılanlara teşekkür etti.
Trakya Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Fahrettin Savcı da "siyahın beyaza, beyazın siyaha" üstünlüğü olmadığını ve hep beraber oruç açmanın şerefini yaşadıklarını söyledi.
Konuşmaların ardından yaklaşık 700 kişi birlikte iftar yaptı. 
Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.