17 °C

TTNET, GSM sektörüne giriyor

Avea altyapısını kullanan ve gelir paylaşım ortaklığı modeli çerçevesinde sunulacak hizmet ile cep telefonu hattı TTNET'ten alınabilecek.

TTNET, GSM sektörüne giriyor

İSTANBUL - TTNET, internet ve mobil konuşma ihtiyaçlarını tek faturada karşılamak üzere TTNET Mobil hizmeti sunmaya başladı.

TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, konuya ilişkin basın toplantısında soruları yanıtlayan Yılmaz, şu anda gelir paylaşım modeli ile başladıkları bu işbirliğini ileride sanal operatörlüğe dönüştürmeyi planladıklarını kaydetti. Yılmaz, "Şu aşamada Avea altyapısını kullanıyoruz, ancak ileride diğer operatörlerle de bu konuda işbirliğine açığız. TTNET'in oldukça büyük bir abone potansiyeli var. Ortak faydalar konusunda mutabakat sağlama ihtimalimiz var" diye konuştu.

Yılmaz, sade ve yalın bir tarife ile çıktıklarını belirterek, 6 milyonu aşkın TTNET abone tabanı içinde tek fatura ile hizmet almak isteyen oldukça geniş bir kitle bulunduğunu ifade etti.

TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak da, TTNET Mobil hakkında bilgi verdi.

Buna göre, Avea altyapısını kullanan ve gelir paylaşım ortaklığı modeli çerçevesinde sunulan bu hizmet ile cep telefonu hattı da TTNET'ten alınabilecek.

TTNET aboneleri numara taşımayla ya da 0501 ile başlayan yeni numara alarak bu hizmetten yararlanabilecek. En önemli özelliği, tek fatura altında ödeme imkanı sunması olan hizmetten faydalananlar TTNET'in mevcut ödeme kanalları üzerinden ödemelerini yapabilecek.

TTNET Mobil ile birlikte NET4 ADSL'i içeren "İkisi Bir Yerde" paketi ayda 39 liraya, NETLimitsiz ADSL'i içeren paket ise ayda 59 liraya sunuluyor. Paketler içerisinde yıl sonuna kadar başvuranlara ADSL hizmetinin yanı sıra 6 ay boyunca 200 dakika her yöne mobil konuşma ve 600 dakika Wi-Fi hizmeti bulunuyor. Altı ayın ardından konuşma süresi 100 dakika her yöne olarak devam ediyor. Süre aşımı durumunda yurt içi her yöne dakikası 10 kuruş ve yurt içi her yöne kısa mesaj 10 kuruş şeklinde ücretlendirme yapılıyor.

Aileler için ise her yöne yine ilk 6 ay 200 dakika, sonrasında 100 dakika karşılığı 10 lira ücret alınıyor.

TTNET markalı telefon

Koçak, soruları yanıtlarken, TTNET markası taşıyan Android işletim sistemine sahip cep telefonlarını bu hafta sonu itibariyle satışa sunacaklarını belirterek, cihazların, TTNET faturalarına yansıtılmak üzere 24 ay 26,90 lira karşılığında satılacağını ifade etti.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.