29 °C

Turkcell, mobil uygulama yarışması başlattı

Turkcell, Türkiye'de geliştirilen mobil uygulama sayısını artırmak için "Uygulamalar Yarışıyor" adında mobil uygulama yarışması düzenledi

Turkcell, mobil uygulama yarışması başlattı

İSTANBUL - Turkcell, "Uygulamalar Yarışıyor" adıyla düzenlediği mobil uygulama yarışmasına katılanların nakit para, eğitim, burs, cep telefonu gibi ödüller ile uygulamalarının milyonlarca kişiye ulaştırılması şansı kazanacağını duyurdu.

Turkcell tarafından yapılan açıklamada, Türkiye'de geliştirilen mobil uygulama sayısını artırmak, ekosisteme yeni oyuncular kazandırmak ve girişimciliği teşvik etmek amacıyla "Uygulamalar Yarışıyor" mobil uygulama yarışması düzenlendiği belirtildi.

Yarışmacıların, başta finansal işlemler, mobil sağlık, uzaktan eğitim, lokasyon tabanlı uygulamalar ve sosyal paylaşım sitelerindeki iletişim ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik uygulama alanları olmak üzere, çeşitli kategorilerde yetenek ve becerilerini sergileyebileceği yarışmada, uygulama platformu olarak Android, BlackBerry, iPhone, Java, Symbian ve Windows Mobile'dan herhangi birinin seçilebileceği kaydedildi.

Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, yaptığı açıklamada, Uygulamalar Yarışıyor gibi yeni fikirlerin, yaratıcılığın bir arada bulunduğu platformların ülkenin geleceği için çok önemli olanaklar sunduğuna inandıklarını dile getirdi.

Bayrakdar, "Sürekli yenilik peşinde koşan, değişim ve farklılaşmaya inanan, insana değer veren Turkcell kendi ekosistemiyle büyüyen bir şirket. Bu ekosistemin odağında, yeni fikirler, inovasyon, iş ortakları ve girişimciler var. Uygulamalar Yarışıyor'da girişimciliği teşvik etme odağıyla yaratıcı beyinlere Turkcell ekosisteminin bir parçası olma ve milyonlarca kişiye ulaşma fırsatı sunuyoruz" ifadesini kullandı.

Açıklamada, jürinin bilişim ve iletişim dünyasının önde gelen isimlerinden oluşacağı yarışmada birinciye 20 bin TL, ikinciye 10 bin TL ve üçüncüye de 5 bin TL para ödülü verileceği, Sağlık kategorisindeki en iyi 2 uygulamaya 5 bin TL, Eğitim, Finans, Lokasyon, Sosyal Paylaşım kategorilerindeki finalistlere de sürpriz cep telefonu ödülleri sunulacağı bildirildi.

Girişimci öğrencilerin de desteklenmesini sağlayan yarışmada, burs ve eğitim imkanının da yer aldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Mobinex Smartface Designer ile geliştirilmiş uygulamalar arasından seçilecek en iyi uygulama da BlackBerry 9700 Onyx marka cep telefonu ile ödüllendirilecek. Ayrıca, katılan herkese Turkcell ve Turkcell Teknoloji'nin birlikte düzenleyeceği Mobil Uygulama Geliştirme etkinliğine katılım davetiyesi gönderilecek. Kazananlar Turkcell müşterilerinin hayatlarını kolaylaştıracak yüzlerce uygulamanın adresi olan Uygulama Dükkanı üzerinden tanıtım imkanına da kavuşacak."

Açıklamada, mayıs ayında sonuçlanacak yarışmayla ilgili detaylı bilgi ve katılım şartlarına "http://www.uygulamalaryarisiyor.com" adresinden ulaşılabileceği kaydedildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap