16 °C

Türkiye-Ermenistan sınırına kamera sistemi kuruldu

Kars Valiliği tarafından kamera sistemi ile ilgili yapılan açıklamada, "2 milyon 880 bin liraya mal olacak proje ile Türkiye-Ermenistan Kars sınır hattı daha güvenli hale getirilerek zaman zaman yaşanan çeşitli olumsuzluklar da önlenmiş olacak." ifadeleri kullanıldı.

Türkiye-Ermenistan sınırına kamera sistemi kuruldu

Türkiye ile Ermenistan arasında Kars sınır hattının sürekli aktif şekilde izlenmesi için Kars İl Özel İdaresi tarafından "Analitik Çevre Güvenlik Sistemi" kuruldu.

Kars Valiliğinden yapılan açıklamada, projenin 3 Ağustos'ta ihalesinin yapıldığı anımsatıldı.

Yüklenici firma ile 17 Ağustos'ta sözleşme imzalandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sınır hattında kamera montajı ve sabitleme işlemleri tamamlanmıştır. Devreye alma ve sistemin test aşamaları ise devam ediyor. 2 milyon 880 bin liraya mal olacak proje ile Türkiye-Ermenistan Kars sınır hattı daha güvenli hale getirilerek zaman zaman yaşanan çeşitli olumsuzluklar da önlenmiş olacak."

Kaynak: AA

Yorumlar

  • Yaman altay Türkiye duvara değil gümrük kaldırıldığı Çine kadar antlaşma ihtiyacı var ve Ermenistan üzerinde n İran Pakistan Hindistan demir ipek yolunu kurmalı Türkiye Ticaret üssü olmalı eski ipek yolu gibi hızlı trenler gümrük avrupada kii gibi olmalı Türk Dünyası ile hızlıca gümrük antlaşma yapıp Çine Hindistan ticaret Türkiye üzerinden gitmeli hızlı trenler ile Çin destek verir çünkü rusya üzerinde n gidemez hava şartları çok aksatır

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.