16 °C

”Türkiye kaos ortamına sürüklenmek isteniyor”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Adana'da, Uğur Mumcu Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti

”Türkiye kaos ortamına sürüklenmek isteniyor”

 

ADANA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin, AKP yönetimi ile cephelere, kamplara, çatışma, kavga ve  kaos ortamına sürüklenmek istendiğini iddia etti.

Bahçeli, Adana'da, Uğur Mumcu Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Sözlerine "aziz hemşehrilerim" diye başlayan Bahçeli, gerçekleştirilecek seçimlerin sadece belediye başkanlarının, belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyelerinin seçimi olmadığını belirterek, şöyle konuştu:

"Geçmiş dönemlerde olduğu gibi, bu günde mahalli idareler seçimleri, çok daha büyük bir anlam çok daha büyük bir önem kazanmaktadır, çünkü ülkemizin karşı karşıya bulunduğu iç ve dış tehditler, yoğun sosyal ekonomik siyasi krizler bu seçimlere farklılığı getiriyor. Bu seçimler sadece belediye başkanı, il genel meclisi ve belediye meclisi üyelerinin seçimi olmaktan çıkıyor. Milletimizin geleceğinin yol haritasının da oluşturuyor."

Seçimlerin tüm vatandaşlar tarafından önemsenmesi gerektiğini ifade edip hangi partiden olursa olsun mutlaka sandığa gidilmesini isteyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sandığa koşarak gitmeliyiz, sandığa tam katılımla gitmeliyiz. Ancak bu da yetmiyor, sandığa giderken, demokratik denetim hakkımızı kullanmak için, yöneticilere karşı bir uyarıda bulunmak için, millet iradesi olarak bir şeyi daha yapmalıyız. Ülkedeki geçmiş dönemdeki siyasi sosyal olayları gözden geçirerek, vaat edilmişlerin ne kadarının gerçekleştirildiğini, akıl süzgecinden geçirerek, vicdanımızın sesini dinleyerek oyumuzu kullanmalıyız. Onun için ülke senin Adana senin, ülken için Adana için karar senin olsun diyorum."

MHP Genel Başkanı Bahçeli, AK Parti iktidarının başarılı olamadığını iddia ederek, şunları kaydetti:

"AKP yönetiminde, bir defa mali yapımızda ve milli sermayemizde güçsüzlük ve yabancılaşma, ekonomik yapımızda taviz ve teslimiyet, sosyal yapımızda güvensizlik ve kargaşa, siyasi yapımızda ilkesizlik ve istismar, milli kimlikte çözülme ve ayrışma, ahlaki bünyemizde çürüme ve yozlaşma dikkat çekiyor. Bütün bunların yanında açlık, ahlaksızlık, adaletsizlik baş göstermiştir. Bunun yanında da yokluk, yolsuzluk yozlaşma ve yabancılaşma da bu toplumsal yapıyı çok daha fazla bir çürüme sürecine sokmuştur. İşte böyle bir ortamda 29 Mart yerel seçimleri yapılıyor."

"Sol tarafta CHP'ye çarpıyor, sağ tarafta MHP'ye saldırıyor"

Başbakanın çok ili ziyaret etmekle övündüğünü belirten Devlet Bahçeli, şöyle dedi:

"Devletin iki uçacağı biri Ata biri Ana. Hangisi müsaitse sayın başbakan ona binip, miting yapacağı ile doğru Ankara'dan hareket ediyor, orada bir helikopter bekliyor, bu arada kara yoluyla başbakanlıkta ne kadar makam aracı varsa orada Sübhaneke boncuğu gibi diziliyor. Sonra cumhuriyet otobüsü geliyor başbakanlığa ait, ona biniyor, şehre bir Davos fatihi gibi bir Ortadoğu eşbaşkanı gibi, bir son padişah gibi, son iki günde de son halife olarak giriyor."

Konuşmasında TOKİ'yi de eleştiren Devlet Bahçeli, TOKİ'nin yaptığı binaların parça parça döküldüğünü, müteahhitlerin de parasını alamadığını savundu. "Ama TOKİ konut yapma aracıyla başbakanlıkta oluşturulmuş bir kurum olmakla da yetmiyor, bu seçim dönemlerinde sayın başbakanın açık hava toplantılarında kürsü yapma görevini üstleniyor" diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İşte o gördüğünüz kırmızı halıları, arkadan kapılı girişleri hazırlayan, ev yapacak olan TOKİ kürsü yapıyor. Kırmızı halıya Sayın Başbakan çıkıyor, bir bu tarafa bir bu tarafa volta atıyor. Sol tarafa volta atarsa CHP'ye çarpıyor, sağ tarafa volta atarsa MHP'ye saldırıyor, Sayın Başbakan bunu yaparken gerçekleri konuşmuyor, iftira ediyor, hakaret ediyor, bazı davranışlarıyla herkesi küçümsüyor, dün çiftçiye 'al ananı git diyen' Başbakan, memurunu azarlayan Başbakan, birçok  kurum arasında sinsice gerilim yaratan Başbakan, kürsüde konuşurken siyaseti kirlettiğinin farkında değil, siyaseti çirkefleştirdiğinin farkında değil, ya 'lan'lı ya 'be'li konuşuyor. Bir siyasi başkana, başbakana yakışmayan üslupla konuşuyor."

MHP'nin Başbakanın üslubuna kulak vermediğini ifade eden Bahçeli, "Ancak haksız yere yalan ve saldırgan bir üslupla MHP'ye saldırmaya başlarsa MHP olarak anında cevabını vereceğimizden kuşkusu olmasın" diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap