13 °C

”Türkiye, ticari anlamda iflasa doğru gidiyor”

Şandır, Türkiye'nin iyi yönetilmediğini, iç ve dış borcun hızla arttığını ifade etti

”Türkiye, ticari anlamda iflasa doğru gidiyor”

MERSİN - MHP Grup Başkanvekili ve Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, Türkiye'nin ticari anlamda iflasa doğru gittiğini savundu.

Şandır, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaretinde yaptığı açıklamada, muhalefet partisi olmalarına karşın iktidar sorumluluğuyla hareket ettiklerini söyledi.

Bazı çevrelerin, kendilerini iktidarın paydası olarak gördüğünü belirten Şandır, "Ama biz yapıcı muhalefet görevi yapıyoruz. Halkımızın ve ülkemizin menfaati için destek verdiğimiz konular var. Biz akıl vermeye, katkı vermeye devam edeceğiz. Ama yanlışlar karşısında da eleştirilerimizi yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Şandır, Türkiye'nin 6 yıldır iyi yönetilmediğini, iç ve dış borcun hızla arttığını, ülkenin geleceğinin tüketildiğini savundu.

"Türkiye ticari anlamda iflasa doğru gidiyor" diyen Şandır, şöyle devam etti:

"Türkiye bugün kendi kararını veremez, verdiği kararın arkasında duramaz hale geldi. Bu kadar borç, bu kadar cari açık olur ve üretmezsen ekonomin işte böyle dibe vurur. Dün hiç değilse kendi kararını verebilen bir Türkiye vardı. Çiftçinin ürünü bugün para ediyor gibi görülüyor ama maliyetin yüksek olması nedeniyle para kazanamıyor. MHP olarak iktidarımızda tüm kaynakları üretime vereceğiz. Tarımı küçültmeyecek tam tersi büyüteceğiz. Türkiye'nin temel sorunlarını siyasetle çözeceğiz. Bir de ülkemizde bir başka temel sorun, yönetenlerin sorumluluk ahlakına sahip olunmamasıdır. Her olumsuzluktan her yönetici sorumlu olduğunu söylemek durumundadır."

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Karagözlü de Tarsus'un temel sorunları ve çözüm yolları konusundaki raporu Şandır'a sundu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap