14 °C

'Türkiye yeni bir istiklal mücadelesi içindedir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter'dan yaptığı açıklamada Türkiye'nin yeni bir istiklal mücadelesi verdiğini bildirerek, ' "Bu mücadeleyi kazanırsak, 2023 hedeflerimize de ulaşacağız, 2053 ve 2071 vizyonlarımızı da şekillendireceğiz' dedi.

'Türkiye yeni bir istiklal mücadelesi içindedir'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter'dan yaptığı açıklamada Türkiye'nin yeni bir istiklal mücadelesi verdiğini ifade etti.

Terör saldırılarının ülkeyi birbirine düşürmeyi amaçladığını dile getiren Erdoğan şunları söyledi;

"Bugün Türkiye yeni bir istiklal mücadelesi içindedir. Bu mücadeleyi kazanırsak, 2023 hedeflerimize de ulaşacağız, 2053 ve 2071 vizyonlarımızı da şekillendireceğiz. Kaybedersek, 100 yıl önce başarılamayan bir Sevr tezgâhı, yeniden önümüze getirilecek.

Ülkemize yönelik saldırıların asıl amacı muvazenemizi bozmaktır, duygularımızı aklımızın önüne geçirmektir, bizi birbirimize düşürmektir. Tüm vatandaşlarımızın, sorumluluk sahibi herkesin bu bilinçle meseleye yaklaşması; üslubunu, tavrını, sözünü ona göre belirlemesi gerekiyor. Bu topraklar üzerinde ayakta kalabilmemizin sırrı, tüm farklılıklarımıza rağmen ortak bir vatan ve millet bilinci inşa edebilmemizdir."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap