13 °C

Türkiye'nin 'kadın girişimcisi' seçiliyor

Türkiye'de yaşayan ve hakim ortak olduğu şirketi yıllık 25 milyon liranın altında ciro yapan kadın girişimciler, yarışmaya başvurabilecek.

Türkiye'nin 'kadın girişimcisi' seçiliyor

İSTANBUL - Garanti Bankası'nın, Ekonomist Dergisi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) işbirliğiyle düzenlediği "Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması"na başvurular başladı.

Garanti Bankasının yazılı açıklamasına göre, Türkiye'de yaşayan ve hakim ortak olduğu şirketi yıllık 25 milyon liranın altında ciro yapan kadın girişimciler, yarışmaya bizzat başvurabilecek veya aday gösterilebilecek.

Başvurular, www.kadingirisimciyarismasi.com adresinden ve Garanti Bankası şubelerinden alınacak formlarla, 15 Mart 2011 tarihine kadar yapılabilecek.

"Türkiye'nin Kadın Girişimcisi"nin yanı sıra, bu yıl ilk kez "Türkiye'nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimcisi" ve "Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci" kategorilerinde de ödül verilecek. "Türkiye'nin Kadın Girişimcisi" 20 bin lira, "Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci" 15 bin lira, "Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci" 10 bin lira nakit para ödülü kazanacak. Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, yarışmaya ilişkin olarak şunları kaydetti:

"Kadın girişimcileri ayrı bir müşteri grubu olarak ele alıp, sunduğu hizmet ve fırsatlarla bir anlamda pozitif ayrımcılık yaparak, kadının yerini güçlendirmeye çalışan ilk Türk bankasıyız. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz, ilk yıl 113 kişiyle başlayan ve geçen sene 3 bin 600 başvuruya ulaşan Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması ile tüm kadınlara örnek olan başarı hikayelerinin duyurulmasını hedefliyoruz.

Yarışmanın 5. senesinde, deneyimlerimizden yola çıkarak farklı kategoriler de belirledik, böylece yöresinde fark yaratan ve gelecek vaat eden kadın girişimcileri de ödüllendirebileceğiz. Yarışmamıza gösterilen ilginin her sene katlanarak artması, Türkiye'de kadın girişimciliğinin giderek geliştiğini gösteriyor."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.