19 °C

Twit kaynağı aranıyor!

Adalet Bakanı Ergin, "Gezi Parkı ile ilgili Twitter'daki paylaşımlarda kaynağa ulaşamama durumu var. O kaynağa ulaşabilmek için Ulaştırma Bakanlığı ile altyapı çalışması yapılıyor" dedi.

Twit kaynağı aranıyor!

 

ANKARA - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Gezi Parkı odaklı gelişmelerde sosyal medya üzerinden paylaşılan mesajların kaynağına ulaşılamadığını belirterek, "O kaynağa ulaşabilmek için Ulaştırma Bakanlığı ile altyapı çalışması yapılıyor" dedi. 

Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ergin, Gezi Parkı odaklı gelişmelerde sosyal medya üzerinden paylaşılan ve suç unsuru teşkil eden mesajlarla ilgili değerlendirmede bulundu. 

Yasalarda var olan suçların farklı yöntemlerle işlenebileceğini ifade eden Ergin, bunun televizyon, yazılı basın, açıktan kitleye hitap ederek ya da sosyal medya üzerinden olabileceğini söyledi. "Önemli olan, suçun unsurlarının gerçekleşmesi halinde bu eylemin karşılık bulmasıdır" diyen Ergin, suçun hangi platformda ortaya konulduğunun önemli olmadığını, tamamlanması halinde suç olacağını kaydetti. 

Ergin, sosyal medya ile ilgili bir yasal düzenlemenin gerekli olup olmadığı sorusunu, "Kaynağına ulaşamama durumu var Twitter üzerinden. O kaynağa ulaşabilmek için Ulaştırma Bakanlığı ile altyapı çalışması yapılıyor" diye yanıtladı. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap