5 °C

Twitter'a Kobani engeli

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Kobani'de yaşanan olaylarla ilgili vatandaşları provoke eden, bazı Twitter hesaplarının, Twitter tarafından engellendiğini belirtti

Twitter'a Kobani engeli

İSTANBUL - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Kobani'de yaşanan olaylarla ilgili olarak, vatandaşları provoke eden, bazı kesimleri ve terörist grupları silahlı mücadeleye davet eden Twitter hesaplarının, Twitter tarafından engellendiğini belirterek, "Tamamıyla ulusal güvenliğimize yönelik bir hadisedir" dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, düzenlenen bir protokol imza töreninin ardından bir gazetecinin, Kobani'de yaşanan olaylarla ilgili bir tweetin silinmesi ve Bakanlık tarafından buzlandırılması yönündeki soruya şu cevabı verdi: "Ulusal güvenliğimizi tehdit eden, maalesef bir takım vatandaşlarımızı provoke eden, hatta bazı kesimleri ve terörist grupları silahlı mücadeleye davet eden tweetlerle karşı karşıya kaldık. Dolayısıyla biz gerekli girişimlerde bulunduk ve bunların da önemli bir kesimi twitter tarafından engellendi.

Tamamıyla ulusal güvenliğimize yönelik bir hadisedir. Biz yakıp yıkan, kamu binalarını, hastaneleri, okulları, ambulansları tahrip eden gençler istemiyoruz. Biz, çalışan, üreten, gerçekten bu ülkenin gelişmesine ve kalkınmasına katkı sağlayan gençler arzu ediyoruz.

'Gençleri provoke edenler var'

Bu gençleri provoke edenler, yönlendirenler var. Emin olun ki bu tür girişimleri yapanlar eninde sonunda yargı önünde, adalet önünde mutlaka hesabını verecektir. Ben tüm vatandaşlarımıza sağduyu tavsiye ediyorum.

Devletimiz güçlüdür. Gereken her türlü önlemi almıştır, almaktadır. Kardeşlik, birlik beraberlik duygusu içerisinde tüm çalışmalarımızı yürütmeliyiz, hareket etmeliyiz diye düşünüyorum.

Biz, birlikte bu ülkeyi güçlendireceğiz, kalkındıracağız. Yeni Türkiye'yi birlikte inşa edeceğiz. Dolayısıyla bu tür yakıp yıkmalar hiçbir zaman tasvip edilemez. Artık Türkiye'de demokrasi anlayışının, kültürünün mutlaka gelişmesi gerektiğini düşünüyorum."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.