17 °C

Üst mahkeme de reddetti

Üst mahkeme Haberal,Balbay ve Alan'ın tahliye istemlerinin reddine yapılan itirazın reddini istedi.

Üst mahkeme de reddetti

İSTANBUL - İstanbul 14. Ceza Mahkemesi Savcısı Hikmet Usta, Prof. Dr. Mehmet Haberal ile gazeteci-yazar Mustafa Balbay'ın, 11. Ağır Ceza Mahkemese Savcısı Celal Kara da Engin Alan'ın tahliye istemlerinin reddine ilişkin yaptıkları itirazların reddini talep ettiler.

Haberal ve Balbay'ın avukatlarının İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinin kararına yaptıkları itirazlar, üst mahkeme olan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmesinin ardından, görüşünün alınması amacıyla bu mahkemede görev yapan özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hikmet Usta'ya ulaştırıldı. Dilekçeleri inceleyen Usta, itirazların reddini talep etti.

Savcı Usta'nın red talebini, Anayasa'nın 14 ve 83. maddelerine dayandırdığı öğrenildi.

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi Savcısı Celal Kara da "Emekli Korgeneral Engin Alan'ın tahliye talebinin reddine" ilişkin yapılan itirazın reddini talep etti.

Reddi hakim talebi

Bu arada Haberal'ın avukatları, tahliye taleplerinin reddine ilişkin itirazı inceleyecek olan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinde görevli 3 hakim için "reddi hakim" talebinde bulundu.

Mahkemeye sununlan dilekçede, Haberal'ın mahkemede görevli 3 hakim aleyhine tazminat davası açarak kazandığı, dolayısıyla bu hakimler ile Haberal arasında husumet bulunduğunun anlatıldığı öğrenildi.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap