Yağışlar sürecek

Hava sıcaklığı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında 2 ila 4 derece azalırken, yurdun büyük bir bölümünde yağış devam edecek.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

 

ANKARA - Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güney Ege, Batı Akdeniz, Uşak, Afyonkarahisar gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. 
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güney Ege, Batı Akdeniz, Uşak, Afyonkarahisar ile akşam saatlerinden itibaren İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Amasya ve Tokat çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 
 
Hava sıcaklığı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. 
Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Karadeniz ile Marmara'nın kuzey kıyılarında batı ve kuzeybatı zamanla doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. 
 
Bazı illerde hava durumu
Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak: 
İSTANBUL: Parçalı ve az bulutlu (20) 
ANKARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, bu gece saatlerinde kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (20) 
İZMİR: Parçalı zamanla çok bulutlu, bugün (Çarşamba) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (22) 
ADANA: Parçalı az bulutlu (28) 
ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (24) 
SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı (20) 
VAN: Parçalı ve az bulutlu (16) 
ERZURUM: Parçalı ve az bulutlu (15) 
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (22) 
 
Bölgelerde hava durumu
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak: 
MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 
EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu, Güney Ege, Uşak ve Afyonkarahisar çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 
AKDENİZ: Parçalı, batısı çok bulutlu, bugün (Çarşamba) Antalya, Burdur ve Isparta çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. 
İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Konya'nın güney ve batısının, bu gece ve yarın (perşembe)sabah saatlerinde güney ve doğusu ile Ankara, Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. 
BATI KARADENİZ: Parçalı, doğusunun çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bugün kıyıları ile yarın (Perşembe) Orta Karadeniz kesiminin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.