15 °C

Yayladağı'na 4 havan mermisi düştü

Suriye'den atılan 4 havan mermisi, Hatay'ın Yayladağı ilçesine düştü. Evin bahçesine düşen bir havan mermisi bazı evlerin camlarının kırılmasına ve elektrik tellerinin kopmasına neden oldu

Yayladağı'na 4 havan mermisi düştü

HATAY - Yayladağı ilçesine bağlı Kösrelik Mahallesi'ne Suriye'den atıldığı değerlendirilen 4 havan mermisi düştü.

Alınan bilgiye göre, Kösrelik Mahallesi Kayrak mevkisinde boş araziye 3 havan topu mermisi isabet etti. Bir havan mermisi de  mahalledeki bir evin bahçesine düştü. 

Bahçe içindeki evin yaklaşık 10 metre uzağına isabet eden mermi, bazı evlerin camlarının kırılmasına ve elektrik tellerinin kopmasına neden oldu. 

Jandarma ekipleri, boş araziye düşen mermilerden birinin patlamamış olduğunu belirledi. Bölgede önlem alan güvenlik güçleri, inceleme başlattı. 

Mahalle sakinleri, bir süredir Suriye'nin Lazkiye kentine bağlı Keseb kasabası ve çevresinde devam eden çatışmalar nedeniyle çok tedirgin olduklarını ve düşen havan mermilerinin kendilerini daha da korkuttuğunu söyledi. 

Yayladağı Kaymakamı Turan Yılmaz, olay yerinde inceleme yaparak güvenlik güçlerinden bilgi aldı. 

Yaklaşık iki haftadır muhalifler ile rejim birlikleri arasında çatışmaların sürdüğü Keseb bölgesinden atıldığı tahmin edilen havan mermileriyle ilgili sınır birliklerince misliyle karşılık verildiği öğrenildi. 

İki F-16 uçağına  tacizde bulunuldu

Ayrıca, Genelkurmay Başkanlığı tarafından Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye görevi yapan iki F-16 uçağına, Suriye'de konuşlu füze sistemi tarafından, radar kilidi 8 dakika 20 saniye muhafaza edilerek tacizde bulunulduğu bildirildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap