9 °C

Yenikapı açıklarında gemi yanıyor!

İstanbul'da Yenikapı açıklarında bir gemide makine dairesinde meydana gelen patlama sonucu yangın çıktı. Bir personelin yaralandığı yangın için söndürme çalışmaları sürüyor

Yenikapı açıklarında gemi yanıyor!

İSTANBUL - İstanbul Yenikapı açıklarında bir gemide yangın çıktı. Gemiye söndüren gemileri müdahale ediyor.

İstanbul'da Yenikapı açıklarında bir petrol tankerinde çıkan yangına ilişkin Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yangının makine dairesindeki kazandan çıktığı ve tahliye edilen gemi personelinden birinin hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı bilgisi alındığı belirtildi.  

Kıyı Emniyeti'nden yapılan açıklamada, saat 11.50 civarında Yenikapı önlerinde demirli vaziyetteyken Türkiye bayraklı "Yakamoz 5" isimli petrol tankerinde yangın çıktığı ihbarı alınmasına müteakip, İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi'nce derhal "Kıyı Emniyeti 4" hızlı tahlisiye botu ve "Kurtarma 6" römorkörünün olay mahalline sevk edildiği bildirildi.  

Açıklamada, şunlar kaydedildi: 

1 personel yaralandı

"Gemi personeli tahliye edilmiş olup, 1 personelin yaralı olduğu ancak hayati tehlikesinin bulunmadığı, diğer personelin ise hayati tehlikesinin olmadığı bilgisi alınmıştır. Gemi ilgilileri ile yapılan görüşmede, yangının makine dairesinde kazandan çıktığı bilgisi alınmıştır. Bilahare 'Kurtarma 7' römorkörü ve 'Kıyı emniyeti 5' hızlı tahlisiye botu da olay mahalline sevk edilmiştir." 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.