12 °C

Yılport, Fransız konteyner devine talip

Dış basında çıkan haberlere göre firma, dünyanın en büyük üçüncü büyük konteyner operatörü CMA CGM'e ortak olmaya hazırlanıyor.

Yılport, Fransız konteyner devine talip

İSTANBUL - Fransa medyasında yayımlanan haberlere göre dünyanın en büyük üçüncü büyük konteyner operatörü CMA CGM'in, yüzde 20 hissesini Yıldırım Holding'e 500 milyon dolara satmak için anlaşmanın imzalanmak üzere olduğu belirtildi.

Fransa'da yayımlanan günlük ekonomi gazetesi Les Echos'un haberine göre anlaşma bu hafta imzalanacak ve ödeme Kasım ayının sonunda gerçekleşecek. Çok yakın zamanda imzalanması beklenen anlaşma, CMA CGM Şirketinin son 6 ayda Colony Capital, Belçikalı milyarder Albert Frere ve Qatar Holding ile yaptığı görüşmelerin sona ermesini takip ediyor.

Fransız Hükümeti'nin Stratejik Yatırım Fonu FSI, CMA CGM Şirketi'nin % 20′lik hissesinin satışının ardından CMA CGM şirketine yatırım yapacak.

Dilovası'nda kurulu Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş., 2004 yılında Sedefport'u, 2005 yılında da Alemdarport'u satın alıp birleştirerek hizmet vermeye başladı. Yıldırım Holding'e ait firma, konteyner elleçleme, sıvı ve kargo elleçleme, antrepo ve lojistik hizmetlerinin teknolojik altyapısı alanında hizmet veriyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.