13 °C

Zarrab'ın ARE Havacılık şirketine ait iş jetine el konuldu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturmada alınan Reza Zarrab ve yakınlarının mal varlıklarına el koyma kararı kapsamında, Zarrab'ın sahip olduğu ARE Havacılık şirketine ait iş jetine, Atatürk Havalimanı'nda el konuldu.

Zarrab'ın ARE Havacılık şirketine ait iş jetine el konuldu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Reza Zarrab ve yakınları hakkında başlatılan soruşturma kapsamında, Zarrab'ın sahibi olduğu ARE Havacılık şirketine ait iş jetine el konuldu.

Alınan bilgiye göre, Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'nde özel bir şirkete ait hangarda bekletilen "Challenger 300" tipi jetle ilgili, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlar ve Suç Gelirleriyle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından işlem yapıldı.

İşlemlerin ardından el konulan jetin, başka bir hangara çekildiği öğrenildi.

Olay

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Reza Zarrab ve yakınları hakkında başlatılan soruşturma kapsamında, Zarrab ve irtibatlı olduğu şahısların, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin güvenliği, iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibari ile gizli kalması gereken bilgileri diğer bir yabancı devlet lehine casusluk maksadıyla temin ettiği ve mal varlığını kaçırma girişiminde bulunduğuna" dair bilgilere ulaşıldığından mal varlıklarına el konulması kararı alınmıştı.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.